Śmierć goni śmierć. TRAGICZNY bilans koronawirusa w Polsce! TO JUŻ…

Mamy kolejne 7 ofiar śmiertelnych koronawirusa. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że łączna liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce to 2946, z czego 57 osób zmarło. Niestety, liczby te stale rosną…

Kim byli zmarli?

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Ministerstwo, są to:

  • 77-letnia kobieta ze szpitala w Radomiu
  • 83-letnia kobieta ze szpitala w Radomiu
  • 77-letni mężczyzna ze szpitala w Warszawie
  • 61-letni mężczyzna ze szpitala w Krakowie
  • 87-letnia kobieta ze szpitala w Limanowej
  • 65-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu
  • 75-letni mężczyzna ze szpitala w Pleszewie

Jak widać, były to same osoby starsze lub w średnim wieku. Jak podało MZ – wszyscy z nich mieli też choroby współistniejące.

Czytaj też: Wszyscy myśleli, że to ŻART! Przed świętami Biedronka BĘDZIE CZYNNA…

koronawirusa
Pixabay

Alarmujące dane

Warto dodać, że tylko wczoraj poinformowano aż o 392 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, które zostały potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Na całym świecie jak do tej pory zanotowano PONAD MILION przypadków zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Ponad 53 tysiące osób zmarło w wyniku infekcji a z choroby wyleczonych zostało ponad 200 tysięcy pacjentów.

Zdecydowanie najgorsza sytuacja panuje obecnie w Stanach Zjednoczonych, gdzie jest 245 tys. zarażonych, a prawie 14 tys. osób zmarło. Na drugim miejscu znajdują się Włochy. W kraju tym koronawirusem zaraziło się 115 tys. osób, z czego prawie 14 tys. zmarło. Trzecie miejsce zajmuje Hiszpania, gdzie wirusem zaraziło się 112 tys. osób, a ponad 10 tys. zmarło.

W pierwszej dziesiątce najbardziej dotkniętych przez koronawirusa krajów, znajdują się jeszcze: Niemcy, Chiny, Francja, Iran, Wielka Brytania, Szwajcaria oraz Turcja.

Czytaj też: Kiedy skończy się pandemia koronawirusa? Krzysztof Jackowski PODAŁ DATĘ!

Zdjęcia: Unsplash

Komentarze

Komentarze