Spanie NA BRZUCHU groźniejsze niż uważano! Może powodować…

Wiele osób uwielbia spać na brzuchu. Niestety, pozycja ta nie jest zalecana przez lekarzy…

Dlaczego spanie na brzuchu może być groźne?

Spanie na brzuchu może się przyczyniać do wielu problemów zdrowotnych – odkryli eksperci z American Mayo Clinic. Według badań, spanie w tej pozycji może prowadzić do bólu głowy, pleców, napięcia w szyi, stawach i mrowienia kończyn.

Ponadto, leżenie na brzuchu zaburza prawidłowe oddychanie. W szczególności, nie zaleca się spania na brzuchu kobietom w ciąży, ponieważ w takiej pozycji pogarsza się przepływ krwi. Aby zmniejszyć obciążenie kręgosłupa, należy umieścić dodatkową poduszkę pod miednicą i podbrzuszem, a także zmienić materac na bardziej sztywny. Ponadto, naukowcy radzą spać w wygodnej pozycji, w której głowa i szyja mogą się swobodnie obracać.

Czytaj też: Dlaczego dzieci płaczą przez sen? Czy to oznaka…?

Zmarszczki i obwisłe piersi

Kolejną rzeczą, która na pewno nie spodoba się wielu paniom jest to, że spanie na brzuchu może powodować zmarszczki na twarzy, którą chcąc nie chcąc, przyciskamy w tej pozycji do poduszki.

Pozycja ta bardzo negatywnie wpływa również na nasze… piersi. Kiedy śpimy na brzuchu, nasz biust ulega spłaszczeniu, a jego wielogodzinne przygniatanie osłabia włókna kolagenowe. O wiele lepszym wyjściem jest zasypianie na boku lub na plecach!

A Wy jak najbardziej lubicie spać?

Czytaj też: Lekarze alarmują! NIEREGULARNE pory snu u dzieci MOGĄ…

Źródło: Mayo Clinic

Zdjęcie: Unsplash

Komentarze

Komentarze