SPECJALIŚCI NIE MAJĄ WĄTPLIWOŚCI! W tym wieku warto zostać mamą! Sprawdź, kiedy najlepiej zajść w ciążę

Wiele kobiet zastanawia się kiedy najlepiej zajść w ciążę? Okazuje się, że z biologicznego punktu widzenia istnieje pewien okres, w którym zdolność do zajścia w ciążę i urodzenia zdrowego dziecka jest największa. 

Wiek kobiety jest jednym z najważniejszych czynników warunkujących zdolność do zajścia w ciążę i urodzenia zdrowego dziecka. Szczyt płodności przypada między 20 a 24 rokiem życia. Po 30 rż obserwuje się stopniowy spadek zdolności do zapłodnienia, który po 35 rż staje się znaczący, osiągając wartości minimalne po 45 roku życia – informują specjaliści ze strony Zdrowie w ciąży.

Wiek mężczyzny również ma znaczenie. Im mężczyzna jest starszy, tym trudniej będzie ci zajść w ciążę. Parametry nasienia mężczyzny po 45 roku życia znacznie odbiegają od tych, które posiada mężczyzna mający lat 25. Co ciekawe, czas oczekiwania na zapłodnienie u partnerek mężczyzn po 45 rż wydłuża się nawet 5-krotnie, w porównaniu do partnerów seksualnych, którzy nie ukończyli jeszcze 25 lat.

Częstość poronień samoistnych również zależy od wieku – nie przekracza 15% przed 30 rż, następnie rośnie do 17-28% między 35 a 39 rż, by sięgnąć nawet 50% u kobiet powyżej 40 roku życia – informuje źródło, Zdrowie w ciąży.

Niniejsze dane utwierdzają nas w przekonaniu, że najlepiej jest zajść w ciążę przed ukończeniem 30 roku życia.

A wy w jakim wieku urodziłyście pierwsze dziecko? Koniecznie napiszcie w komentarzu!

Źródło: Zdrowie w ciąży

Zdjęcie: Pixabay

Zobacz też: Ewa Farna niedawno urodziła, a już wraca do pracy! „Można cieszyć się macierzyństwem i grać koncerty”

 

 

Komentarze

Komentarze