Spodnie niemowlęce – co wybrać na ciepłe dni?

Ubranka dla niemowląt muszą być zaprojektowane ze szczególną starannością. Maluszki potrzebują delikatnych materiałów, bo ich skóra jest bardziej wrażliwa od skóry starszych dzieci. Bluzeczki i spodnie niemowlęce muszą także uwzględniać szczególne potrzeby tej wymagającej grupy odbiorców. Zobacz, co wybrać na zbliżające się ciepłe letnie dni, by zapewnić niemowlakom komfort przy wysokich temperaturach.

 

fot. mybasic.pl

 

Jakie spodnie dla niemowlaka będą najlepsze?

Przy najmłodszych użytkownikach należy szczególną uwagę zwrócić na fason spodenek. Musi on uwzględniać fakt, że cały czas korzystają oni z pieluch. To wymusza nieco inną konstrukcję ubranka niż przy starszych dzieciach. Model, który polubią maluchy i rodzice powinien także być dostosowany pod względem wygody korzystania. Przy niemowlakach zmiana spodenek jest bardzo częsta, powinny one więc dać się łatwo i szybko założyć, by umożliwić sprawne ubranie i częste przebieranie jeśli zajdzie taka potrzeba.

Modele spodenek na ciepłe dni

Niemowlęta, podobnie jak starsi potrzebują latem lekkich, swobodnych i przewiewnych spodenek. Zapewnienie optymalnej temperatury staje się latem bardzo ważne. Trzeba ochronić maluchy przed poceniem, które dodatkowo podrażni wrażliwą skórę. Najlepsze więc będą spodenki z krótkimi nogawkami. Polecamy przede wszystkim:

  • klasyczne krótkie spodenki,
  • bloomersy,
  • rampersy,
  • spodenki do kolan.

By jednak wybrane ciuszki sprawdziły się najlepiej, należy wybrać spodenki niemowlęce z odpowiednich materiałów. Najlepiej sprawdzą się naturalne surowce. Duży wybór niemowlęcych spodenek można znaleźć w polskim sklepie MyBasic – znajdziesz tam zarówno różne modele, jak i spodenki w wielu kolorach.

Spodenki niemowlęce bawełniane i muślinowe

Bawełna jest doskonałym materiałem na dziecięce spodenki, szczególnie jeśli jest to materiał bezpieczny. Warto sprawdzać, czy interesujący nas model ma certyfikat, np. Oeko-Tex, który potwierdzałby, że materiał jest wolny od substancji szkodliwych dla zdrowia. Dla najmłodszych to bardzo ważne. Spodenki bawełniane są lekkie, materiał jest miękki i przewiewny. Dobrze pochłania wilgoć i jest bardzo wytrzymały. Jak najbardziej polecamy tego typu modele. Inną propozycją, jest coraz popularniejszy ostatnio muślin. To także cudowna tkanina, szczególnie na lato. Jest leciutka, świetnie pochłania wilgoć i szybko ją oddaje. Na produkty dziecięce bardzo dobrze sprawdza się muślin bawełniany. Ten miękki materiał zapewni niemowlakom komfort, jest bardzo delikatny i odpowiedni nawet dla alergików.

Dopasuj spodenki do aktywności malucha

Na co dzień dobrze sprawdzą się spodenki do kolan, które ochronią część nóżek przed słońcem i zapewnią dobrą temperaturę. Do pluskania w basenie mogą przydać się muślinowe bloomersy, które jeśli dziecko je pomoczy, bardzo szybko wyschną. Dobrym rozwiązaniem na spacer czy nawet w trakcie przebywania w domu mogą być jednoczęściowe rampersy. Dzięki nim ubierzemy i rozbierzemy maluszka w kilka chwil.

Ważne jest, by zwrócić także uwagę na jakość kupowanych spodenek niemowlęcych. Modele ze słabych materiałów najprawdopodobniej będą powodowały pocenie, mogą być także źle zaprojektowane. Co prawda maluchom ubranka trzeba kupować dość często i nie posłużą one kilka sezonów tak jak w przypadku ubrań dla dorosłych, to jednak warto wybrać sprawdzone ciuszki. Można je pozostawić dla kolejnego malucha w rodzinie, albo oddać znajomym dla kolejnych dzieci. Dobrej jakości spodenki mogą służyć nawet kilku dzieciom. A jeśli wybierzemy uniwersalne fasony, będą odpowiednie dla dziewczynek i chłopców.

 

 


ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Komentarze

Komentarze