Dziecko i Figura

Ciąża

Starasz się o dziecko? Dowiedz się, o czym decydują plemniki mężczyzny

plemniki

Czy można wpłynąć na płeć dziecka? Aby poznać odpowiedz na to pytanie brytyjscy naukowcy przeanalizowali historię prawie tysiąca rodzin z Ameryki Północnej i Europy.

Badacze udowodnili, że płeć dziecka w dużej mierze zależy od wariantu genu jaki ma przyszły tata. Jeśli mężczyzna miał więcej braci niż sióstr, to ma większą szansę na spłodzenie syna. Jeśli zaś miał więcej sióstr- prawdopodobnie zostanie ojcem córki.

 

W DNA mężczyzny znajduje się więc tzw. „gen ojcostwa”, który odpowiada za rodzaj powstających plemników. Jeśli w organizmie mężczyzny występuje przewaga chromosomów X ( w połączeniu z komórką jajową powstanie dziewczynka), natomiast plemniki z przewagą chromosomów Y (decydują, że z zarodka rozwinie się chłopiec). Z kolei na jakość plemników ma wpływ m.in system immunologiczny mężczyzny.

 

ZOBACZ TEŻ:500 PLUS bez kryterium dochodowego. Sprawdź, kiedy złożyć NOWY WNIOSEK

 

O płci dziecka decydują również inne kluczowe czynniki takie jak m.in: zdrowie i samopoczucie przyszłej mamy, uwarunkowania genetyczne obojga przyszłych rodziców, prawidłowa dieta i styl życia. Jednak może najprościej oddać sprawy w ręce natury i to niech ona zadecyduje o płci potomka?

 

Żródło:newsweek/ pixabay

  
Wyżej