Start galerii handlowych? ZNAMY DATĘ!

Wiele osób z utęsknieniem czeka na otwarcie galerii handlowych. Kiedy będzie to możliwe? Znamy przybliżoną datę!

Koniec z zakupami w galeriach

Wiele osób bardzo dotkliwie odczuło brak możliwości robienia zakupów w galeriach handlowych. Na ich terenie znajdują się różne sklepy: odzieżowe, spożywcze, salony kosmetyczne, sklepy dla dzieci czy też restauracje, kina i kluby fitness. Miejsca te generowały miliony złotych, jednak z powodu pandemii musiały zostać zamknięte. Kiedy możemy spodziewać się ich otwarcia?

Znamy przybliżoną datę

W ramach stopniowego odmrażania gospodarki, rząd naszego kraju zdecydował już, kiedy będziemy mogli znów zrobić zakupy w galerii. Jak donosi „Rzeczpospolita”, galerie handlowe najprawdopodobniej ruszą 18 maja. Nie będziemy jednak robić w nich zakupów, jak dawniej. Miejsca te będą działały w zupełnie nowym reżimie sanitarnym. Co to dokładnie oznacza?

Czytaj też: Kiedy pójdziemy do fryzjera i kosmetyczki? ZNAMY DATĘ!

galerii
Pixabay

Surowe ograniczenia

Eksperci mówią, że po otwarciu galerii handlowych, będą naniesione ograniczenia liczby osób przebywających w całej galerii lub w poszczególnych sklepach. W galeriach będzie się też odbywało regularne dezynfekowanie powierzchni. Być może zostaną również wykorzystane specjalne kamery termowizyjne.

Możliwe zasady w galeriach handlowych

  • kamery termowizyjne
  • ograniczona liczba osób
  • regularna dezynfekcja i reżim sanitarny

Specjalna aplikacja

Jak donosi rp.pl, rząd będzie zachęcać ludzi do zainstalowania na swoim telefonie specjalnej aplikacji, która poinformuje nas, kto był zakażony, a kto przebywa obecnie na kwarantannie. Dzięki takiemu posunięciu, rząd miałby ścisłą kontrolę nad tym, kto i gdzie się porusza.

Czytaj też: To NOWA BROŃ w walce z koronawirusem? Mamy jej w Polsce MILIONY ton!

Źródło: Eska.pl

Zdjęcia: Pixabay

Komentarze

Komentarze