Stewardessa wymieniła NAJBRUDNIEJSZE miejsca w samolocie podczas pandemii!

Amerykańska stewardessa Kat Kamalani wymieniła najbardziej skażone bakteriami, a tym samym najbardziej niebezpieczne miejsca na pokładzie podczas pandemii koronawirusa – pisze „Daily Express”.

Statystyki dla COVID-19

Łączna liczba przypadków koronawirusa na świecie przekroczyła 39 milionów, z czego ponad milion osób zmarło. Prawie 27 milionów ludzi uznaje się za wyleczonych, a reszta nadal walczy z wirusem.

Czego należy unikać?

Jeżeli mimo pandemii jesteśmy zmuszeni odbywać podróże lotnicze, powinniśmy pamiętać o odpowiednim zachowaniu w samolocie. Przede wszystkim, zdaniem stewardessy, pasażerowie powinni unikać częstego kontaktu z powierzchniami bezpośrednio na siedzeniu – np. z kieszeniami na siedzeniach z przodu.

„Pomyśl o wszystkich tych brudnych chusteczkach, workach na śmieci i śmieciach, które tam były” – wyjaśniła Kamalani, dodając, że członkowie załogi zwykle koncentrują się tylko na ogólnej higienie kabiny i nie ma regularnych procedur dezynfekcji siedzeń.

Czytaj też: 5 sposobów na pokonanie strachu przed lataniem!

Ponadto pracownica linii lotniczej podkreśliła, że podróżni muszą uważać przy dotykaniu składanych stolików, klimatyzatorów, a także instrukcji bezpieczeństwa na pokładzie samolotu. Zdaniem stewardessy, wymienione elementy powinny być traktowane środkami antyseptycznymi, ale tak nie jest.

Ponadto turyści powinni zachować ostrożność idąc do ubikacji.

„Kiedy wchodzisz do toalety, zamknij za sobą drzwi chusteczką” – poradziła Kamalani.

Będzie stosować się do jej rad?

Źródło: Daily Express

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze

Komentarze