Czy świnka Peppa jest odpowiedzialna za wywieranie nacisku na służbę zdrowia?

Świnka Peppa to dość niekontrowersyjna postać. Ma kochającą rodzinę i oddanych przyjaciół. Spędza dni na zabawie w przedszkolu, pływaniu, jeździe na rowerze i na ogół prowadzi normalne życie.

Mimo to, nowy artykuł w British Medical Journal (BMJ) postanowił złożyć część winy za kryzys w środowisku medycznym w Wielkiej Brytanii prosto na łapy Dr „Brown Bear” (doktor Miś) , niezwykle oddanego lekarza, który dba o Peppę i jej ukochaną rodzinę.

Pisząc dla BMJ, dr Catherine Bell zauważa, że ​​”ekspozycja na świnkę Peppe i jej wizerunek ogólnej praktyki lekarskiej zwiększa oczekiwania pacjentów i zachęca do nieodpowiedniego korzystania z usług podstawowej opieki zdrowotnej”.

W artykule szczegółowo opisano niektóre wizyty domowe i recepty przedstawione jako „nieodpowiednie klinicznie”. W pewnym odcinku Dr Miś odwiedza prosiaka z wysypką na twarzy, oświadczając, że to „nic poważnego” przed podaniem leku. Ponieważ wysypka najprawdopodobniej zniknie sama bez interwencji medycznej, dr Bell martwi się, że zacznie to stanowić niepokojący precedens.

Drugi przypadek podany w tym artykule dotyczy przeziębienia George’a. Dr Bell jest ponownie niezadowolony z przebiegu wizyty domowej:

Dr Miś przeprowadza wywiad telefoniczny poza normalnymi godzinami pracy i ponownie wybiera klinicznie nieodpowiednią pilną wizytę domową. Gdyby zrozumiał obawy i oczekiwania Taty Świnki, odkryłby, że ten już dobrze postawił diagnozę i samoograniczającą naturę choroby.

W trzecim i ostatnim przypadku umieszczonym pod mikroskopem, Pedro kucyk kaszle trzy razy, podczas zabawy w przedszkolu. Dr Miś przyjeżdża do pacjenta karetką na sygnale i podaje dawkę leku.

Profesor Helen Stokes-Lampard, przewodnicząca Royal College of GPs, powiedziała „The Telegraph”, że pomimo zabawnego sposobu przedstawiania argumentacji dr. Bella, temat kryzysu służby zdrowia cały czas pozostaje ważny.

„W tym niewiarygodnie trudnym czasie dla służby zdrowia zachęcamy pacjentów do zastanowienia się, czy potrzebują oni usług lekarza rodzinnego, gdy oni lub ich dzieci są chorzy, czy też mogą samodzielnie się sobą opiekować lub szukać pomocy u farmaceutów, którzy są wysoko wykwalifikowani w zakresie udzielania porad pacjentom z drobnymi dolegliwościami.”

Ciekawe którą postać z bajki, można by oskarżyć o nasz rodzimy kryzys w służbie zdrowia?

 

DB

Źródło: indy100.com

Foto: youtube.com

Komentarze

Komentarze