Szkodliwa substancja znaleziona w płatkach śniadaniowych. Może mieć działanie rakotwórcze

Badania jednej z amerykańskich organizacji wykazały, że w popularnych produktach śniadaniowych znaleziono glifosat.  Substancja ta może być rakotwórcza.

Organizacja Environmental Working Group zajęła się zbadaniem 21 znanych produktów w tym popularnych płatków śniadaniowych Cheerios oraz Nature Valley.

Otóż w znanych na cały świat i lubianych przez dzieci płatkach znaleziono śladowe ilości glifosatu (składnika hebricydów), który może zwiększyć ryzyko zachorowania na raka. Zdaniem EWG w płatkach oraz innych produktach śniadaniowych zidentyfikowano więcej gilofosatu, niż mogą spożywać dzieci.

 

ZOBACZ TEŻ:Owoce z tych soków podnoszą LIBIDO. Są gwarantem zachowania zdrowego ŻYCIA SEKSUALNEGO

 

Przedsiębiorstwo, w skład którego wchodzi marka Cheerios, przekazało w oświadczeniu, że: „większość upraw wykorzystuje jakąś formę pestycydów, a śladowe ilości znajdują się w większości żywności, którą spożywamy”. Firma przyznała się jednak, że pracuje nad zminimalizowaniem stosowania pestycydów.

W stanowych i federalnych sądach toczy się około 11 tys. podobnych spraw, które mają na celu udowodnić, że długotrwałe spożywanie danych produktów wywołuje nowotwory.

 

Żródło:wprost/ pixabay

Komentarze

Komentarze