SZOK! Serce nieżywej 12-latki zaczęło bić po tym jak umyto ją…

W Indonezji doszło ostatnio do wstrząsającego zdarzenia. Serce 12-letniej dziewczynki zaczęło bić ponownie, gdy jej rodzice umyli ją przed pochówkiem – informuje Daily Mail.

Zmarła z powodu powikłań związanych z cukrzycą

Dziecko zmarło w szpitalu w mieście Probolingo z powodu powikłań związanych z cukrzycą. Godzinę później rodzice zabrali zmarłą córkę do domu, aby przygotować jej pogrzeb.

„Siti Masfufah Wardah została przyjęta 18 sierpnia do szpitala w Probolingo w indonezyjskiej prowincji Jawa Wschodnia z powodu przewlekłej cukrzycy i powikłań wielonarządowych. Tego samego dnia o godzinie 18:00 stwierdzono jej zgon. Jej ciało zostało zabrane do jej domu o godzinie 19:00, aby członkowie rodziny mogli je oczyścić i rozpocząć proces pogrzebowy” – czytamy na portalu Daily Mail.

Czytaj też: PRZERAŻAJĄCE nagranie z pogrzebu! Ciało POMACHAŁO z trumny… (WIDEO!)

Nagle ożyła

„Kiedy jej ciało zostało umyte, nagle zrobiło się ciepłe” – powiedział ojciec dziewczynki.

„I nagle otworzyły się jej zamknięte oczy. Znów zaczęło bić jej serce i zaczęła się ruszać” – dodał zszokowany.

Próbowali ją reanimować

Rodzice dziecka natychmiast wezwali lekarzy, którzy próbowali reanimować dziecko przy pomocy aparatu tlenowego, ale ich wysiłki poszły na marne. Godzinę później ogłosili śmierć dziecka. Dziewczynkę ponownie umyto i pochowano na cmentarzu w Lambangkuning Village. Policja wszczęła dochodzenie w sprawie wyjaśnienia okoliczności tego szokującego zdarzenia.

Prawie 90 procent populacji Indonezji to muzułmanie, a w ramach islamskiego rytuału pogrzebowego to rodzina jest odpowiedzialna za umycie ciała zgodnie z określonym rytuałem przewidzianym dla mycia ciała zmarłego.

Czym jest tzw. odrodzenie zwłok?

Tak zwane „odrodzenie zwłok” jest również znane jako zespół Łazarza lub powrót spontanicznego krążenia (ROSC), który występuje u pacjentów, którzy zmarli na niewydolność serca. Według doniesień medycznych, 82 procent incydentów ROSC występuje po 10 minutach, gdy dana osoba jest martwa po udzieleniu pomocy oddechowej.

Źródło: Daily Mail

Zdjęcie: Daily Mail

Komentarze

Komentarze