Szykujecie grilla? Pod żadnym pozorem nie kupujcie TEJ kiełbasy! Zawiera PŁYN CHŁODZĄCY!

Uwaga na kiełbaski na grilla ze sklepów Auchan. Te produkty zawierają PŁYN CHŁODZĄCY. Zjedzenie kiełbasek może zrujnować zdrowie. Sprawdź, co masz w lodówce.

Szkodliwe kiełbaski

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany przez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach, że firma Meica Ammerlandische Fleischwarenfabrik Fritz Meinen GMBH & Co. KG wycofuje partię kiełbasek marki Bratmaxe 5 sztuk, 313 g. Produkt ten mógł mieć powierzchowny kontakt z płynem chłodzącym. Do kontaktu doszło z powodu awarii w zakładzie produkcyjnym.

 

Jak rozpoznać szkodliwość?

Jeśli spożywamy ten produkt i poczujemy gorzki smak, oznacza to, że mamy do czynienia ze skażonymi kiełbaskami. Główny Inspektor Sanitarny podaje, że chodzi o produkt marki Bratmaxe z datą minimalnej trwałości 07.07.2021. Dystrybutorem tego produktu jest sieć Auchan .

Wycofywanie kiełbasek

Szkodliwe kiełbaski na grilla zostają wycofywane ze sklepów. Produkty zostaną zutylizowane. W sklepach znajdą się stosowne informacje dla klientów. GIS nadzoruje szkodliwych kiełbasek ze sprzedaży.

 

Źródło: GIS

Zdjęcie: GIS, Facebook

Komentarze

Komentarze