Tak wygląda PEŁNE ROZWARCIE podczas porodu! Nawet MATKI W SZOKU

Poród siłami natury, jak nazwa wskazuje, jest naturalny i teoretycznie każdy wie, na czym polega. Jednak zdjęcie szablonu prezentujące pełne rozwarcie wzbudziło kontrowersje.

Amerykańska klinika położnicza opublikowała w serwisie społecznościowym Facebook zdjęcie, które przedstawia szablon rozwarcia w czasie porodu. Jest to drewniany model, który ma kilka otworów. Każdy ma inną średnicę, a największy z nich ma obrazować pełne rozwarcie, czyli moment, kiedy kobieta powinna zacząć przeć, by wydać na świat dziecko.

Otwór ten wskazuje, do jakiego rozmiaru powinna się rozszerzyć szyjka macicy w czasie porodu, by umożliwić dziecku przeciśnięcie się na zewnątrz. Jest on na tyle duży, by zmieściła się w nich głowa noworodka.

Jak się okazuje, zdjęcie to wzbudziło kontrowersje. Nie tylko wśród młodych ludzi, bezdzietnych kobiet, ale i tych, które są już matkami. Ludzie są zszokowani.

Oto przykładowe komentarze matek:

“Całe szczęście, że rodziłam przez cesarkę”.
“Nie wierzę, że przeżyłam coś takiego bez znieczulenia”.

I bezdzietne dziewczyny też zostawiły wiadomość: “Chyba bym tego nie przeżyła”; “Myślałam o naturalnym porodzie. Chyba właśnie zmieniłam zdanie”.

Jakie emocje wzbudza w Was to zdjęcie? Podziw czy przerażenie?

pełne rozwarcie
Facebook

Zobacz też: Pokazała PÓŁNAGIE CIAŁO tuż po piątym porodzie! “Cholernie kocham ten brzuch”

Źródło: Facebook
Źródło zdjęć: Facebook, unsplash.com

Komentarze

Komentarze