Tak wypadają włosy po porodzie! Przejdą cię CIARY! (WIDEO)

Utrata włosów po porodzie może być dla wielu kobiet szokiem. Pewna fryzjerka wrzuciła do sieci filmik, który w błyskawicznym tempie obiegł cały świat. Widać na nim, jak…

Wypadają kępami

Pewna fryzjerka z Utah w USA wrzuciła na swojego Instagrama wideo, na którym pokazuje, jak delikatnie pociąga za włosy klientki, usuwając przy okazji z jej głowy całe kępki włosów.

Czytaj też: Jedz to chociaż raz dziennie. Włosy przestaną wypadać i będą zdrowsze

https://www.instagram.com/p/BcBfpr8BD5I/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_video_watch_again

Szok?

Mimo iż filmik może wiele osób zszokować, zjawisko to jest w rzeczywistości normalne a odpowiada za nie estrogen.

Po obejrzeniu wideo, wiele matek z całego świata podzieliło się za pomocą mediów społecznościowych swoimi historiami dotyczącymi wypadania włosów po porodzie.

„Jestem pewna, że moja utrata włosów po ciąży w pewnym momencie ustanie. Martwię się tylko, że będę już wtedy całkowicie łysa”.

„Mi też bardzo wypadają włosy. Aż sama się dziwię, że nie mam jeszcze na głowie łysych plam”.

„Utrata włosów po ciąży jest przerażająca. Moje drugie dziecko dosłownie skopało mi tyłek!” – pisały.

włosy
Pexels

Czy to jest normalne?

Niestety tak, ale problem ten jest na szczęście odwracalny.

Dlaczego włosy po ciąży wypadają?

Mimo iż wiele mam jest zszokowanych, gdy w pierwszych miesiącach po porodzie gubi więcej włosów niż zwykle, jest to całkowicie normalne, a głównym winowajcą jest estrogen.

Podczas gdy hormon ten jest naszym sprzymierzeńcem w czasie ciąży – kiedy nasze ciało produkuje go jak szalone – po porodzie poziom estrogenu spada i znacznie więcej mieszków włosowych wchodzi w fazę spoczynku.

Komentarz eksperta

„To zjawisko ma nawet swoją nazwę. Wypadanie włosów po porodzie nazywa się poporodowym łysieniem i pojawia się cztery do sześciu miesięcy po ciąży. W czasie ciąży włosy kobiety wydają się być bujne, gęste i piękne. ponieważ w tym czasie kobiety nie tracą 100 włosów, które normalnie gubią każdego dnia. Ale tuż po porodzie, włosy przechodzą w fazę wzmożonego wypadania. Ale odrastają. Ten proces jest całkowicie odwracalny” – powiedziała w w rozmowie z The Independent ginekolog dr Sheila Newman.

Czytaj też: Jak prawidłowo umyć włosy? Podpowiadamy!

Źródło: The Independent

Zdjęcia: Instagram, Pexels

Komentarze

Komentarze