Ten OLEJ leczy RAKA! Dowiedz się, KTÓRY olej ma takie WŁAŚCIWOŚCI i JAK go STOSOWAĆ?

Oleje tłoczone na zimno zawierają bogactwo składników odżywczych. Jeden z olei wykazuje także działanie antynowotworowe.

Olej na raka

Naukowcy przeprowadzili badania, w których dowiedli, że olej może mieć działanie antyrakowe. Może on wspomagać leczenie osób chorych na nowotwory wątroby, trzustki, piersi, kości, jelita grubego, prostaty, żołądka,  mózgu, a także na czerniaka i chłoniaka. Tym olejem jest olej z czarnuszki.

 

Biblijne lekarstwo

Czarnuszka to roślina o której przeczytać możemy już w Biblii. W Księdze Izajasza rozdz. 28 znajduje się Przypowieść o Siewcy, którzy jest przykładem roztropności, gdyż wie kiedy zasiać czarnuszkę, kiedy ją zbierać i jak wybijać ją bijakiem.

Współcześnie czarnuszkę kojarzymy jako przyprawę stosowaną do pieczywa, sera lub do marynat. I nic dziwnego, bo ma ona bardzo wyrazisty smak i także olej z nasion czarnuszki go posiada. Tymczasem naukowcy z Uniwersytetu Thomasa Jeffersona z USA odkryli, że to właśnie substancja tymochinon zawarta w oleju z czarnuszki ma działanie antyrakowe.

 

Jak dawkować?

Jak zatem stosować olej z czarnuszki? Trzeba go spożywać najlepiej na surowo. W celach leczniczych najlepiej jeść na pusty żołądek trzy razy dziennie po jednej łyżeczce. Ponieważ olej z czarnuszki ma mocny smak może też stanowić dodatek do sałatek czy do pieczywa.

 

Czy to drogie?

Można by sądzić, że olej o takich właściwościach będzie bardzo drogi. Jak się jednak okazuje w jednej z polskich olejarni (TUTAJ) za półlitrowe opakowanie oleju zapłacimy jedynie 50 złotych.

 

KONKURS: dla trzech naszych czytelników mamy zakupy o wartości 50 zł. w Olejarni Niwki – szczegóły TUTAJ

Komentarze

Komentarze