Ten popularny LEK NA TARCZYCĘ masowo ZNIKA Z APTEK w całym kraju! Powodem jest…

W aptekach odnotowano znaczny deficyt popularnego leku na tarczycę. Ta sytuacja ma ulec zmianie, ale dlaczego lek na tarczyce znika w ogóle z obiegu?

Chodzi o popularny lek Euthyrox, którym leczy się niedoczynność tarczycy oraz niektóre guzy tarczycy. Od mniej więcej dwóch tygodni odnotowano problem z dostępem do tego leku.

 

 

Producent leku-firma Merck  tłumaczy:” W wyniku wprowadzonych działań, dostępność leku Euthyrox N stopniowo się zwiększa. Mając świadomość, iż jest ona jednak w dalszym stopniu mniejsza niż zapotrzebowanie pacjentów, robimy wszystko co w naszej mocy, aby sytuacja ta jak najszybciej uległa poprawie”.

Ponadto dodaje: „Staramy się dostosować dostawy do zapotrzebowania i w możliwie największym stopniu chronić pacjentów przed konsekwencjami wynikającymi z ograniczeń w dostępie do leku. W lipcu spodziewamy się kolejnych dostaw, które powinny dodatkowo unormować sytuację”.

 

ZOBACZ TEŻ:Ma ZBAWIENNY WPŁYW NA SKÓRĘ ORAZ POPRAWIA KRĄŻENIE. Czy zażywasz kąpieli z dodatkiem…?

 

Głowny  Inspektor Farmaceutyczny oraz Naczelna Izba Aptekarska mają na bieżąco kontrolować systację z lekiem, który jest niezbędny w leczeniu tysięcy pacjentów. W przypadku, gdy na recepcie będzie przepisany ten lek, a w danej aptece go nie będzie, należy poprosić lekarza o wypisanie zamiennika Euthyroxu.

 

Źródło:radiozetzdrowie/ pixabay

 

Komentarze

Komentarze