Ten tani środek ODSTRASZY KLESZCZE! Bije na głowę wszystkie inne specyfiki

Kleszcze to pasożyty, na które możemy natknąć się w lasach, na łąkach. Niektóre przenoszą groźne choroby. Borelioza czy kleszczowe zapalenie mózgu to tylko dwie z nich. 

Borelioza (choroba z Lyme) to jedna z najbardziej znanych chorób odkleszczowych. Chorobę wywołują bakterie zaliczane do krętków Borrelia burgdorferi, odkryte w 1982 roku przez W. Burgdorfera. W okresie lata i wysokich temperatur szczególnie jesteśmy narażeni na atak ze strony kleszczy. Jak się przed nimi ustrzec? Okazuje się, że rozwiązanie jest bliżej niż sądzimy. Ten tani środek odstrasza małe intruzy i bije na głowę wszystkie inne specyfiki.
Olejek z wrotyczu (podobnie jak eukaliptusowy i majerankowy) jest niezawodnym sposobem, który przeciwdziała kleszczom. W 2008 r. naukowcy odkryli, że olejek wrotyczowy ma od 90 do 100% siły odstraszania kleszczy. Kiedy określone związki w olejkach eterycznych zostały wyizolowane, odstraszały kleszcze w tempie 64 do 72%.

Pamiętajmy jednak, że olejku z wrotyczu nie można stosować bezpośrednio na skórę! Należy go rozcieńczyć z innym olejem, np. słonecznikowym – w proporcji 15 kropel olejku na 1/5 szklanki oleju.

Źródło: zioloweherbarium.pl

Źródło zdjęcia: Pixabay

Zobacz też: Joanna Krupa urodzi BLIŹNIAKI? To zdjęcie zaskoczyło jej fanów!

 

Komentarze

Komentarze