TEN WIEK jest najlepszy, aby WZIĄĆ ŚLUB. Dowiedz się kiedy, małżeństwo jest najbardziej udane

Naukowcy z amerykańskiego Instytutu Badań nad Rodziną  przyjrzeli się jakie małżeństwa są najbardziej szczęśliwe. Okazuje się, że w dużej mierze decydującym czynnikiem okazuje się wiek, w jakim partnerzy wzięli ślub.

Według badań największy odsetek rozwodów-32proc stanowiły wczesne małżeństwa, w których podczas zawierania ślubu minimum jedna osoba nie miała ukończonego 20 roku życia. W tym wieku może nie występować jeszcze dostateczna dojrzałość w uczuciach.

 

Natomiast 24proc to pary w wieku 20-24 lata. Jest to okres, który nie sprzyja do końca związkom, ponieważ ludzie mają wtedy wciąż swoje niespełnione aspiracje, oczekiwania lub stawiają pierwsze kroki zawodowe.

Według amerykańskich naukowców najbardziej optymalnym wiekiem na zawarcie związku małżeńskiego jest trzydziestka. Ludzie w tym wieku są bardziej dojrzali, wiedzą czego pragną oraz są gotowi na poważne relacje. Przede wszystkim posiadają już większą stabilizację finansową, wyznaczone cele, a także doświadczenia życiowe z powszednich związków. Dzięki temu są świadomi i gotowi zakładać rodzinę.

 

ZOBACZ TEŻ:Działa antybakteryjnie i reguluje poziom glukozy we krwi! Codziennie pij szklankę wody z dodatkiem…

Oczywiście zawarcie ślubu jest ugruntowane naszymi wewnętrznymi przekonaniami. Dlatego najważniejsze to kierować się sercem oraz intuicją.

 

Żródło:chiliizet/ pixabay

Komentarze

Komentarze