TEN WIEK JEST NAJLEPSZY, ABY ZOSTAĆ TATĄ. Mężczyzna jest wtedy najbardziej dojrzały emocjonalnie

Czy istnieje właściwy wiek na założenie rodziny i kiedy mężczyzna powinien zostać ojcem?

Jak pokauje najnowszy sondaż zachodzą spore zbieżności między kobietami, a mężczyznami jeśli chodzi o chęć zostania rodzicami.

 

Według zapytanych w sondażu mężczyzn, idealny wiek na zostanie tatą to 29 lat. Panowie sądzą, że w tym wieku czują potrzebę zostania tatą i głową rodziny. Kiedy zapytano o idealny wiek, w którym kobieta chciałaby zostać matką, panie odpowiedziały, że 31 lat to dla nich odpowiedni wiek na pierwsze dziecko.

 

Dla mężczyzny tak na prawdę optymalny czas na zostanie ojcem jest szeroki, bo pomiędzy 20-tym, a 40-tym rokiem życia. Statystycznie, mężczyzna w Polsce zostaje ojcem w wieku około 30. lat. Jeszcze 14 lat temu (w 2000 roku) było to 27 lat.

 

ZOBACZ TEŻ:Ten mężczyzna robił najbardziej niewinną rzecz pod słońcem. O mały włos nie został ZMASAKROWANY przez ZAMARZNIĘTE ZWŁOKI

 

Tymczasem z badań naukowców z USA wynika, że dzieci starszych ojców wypadają, w porównaniu z rówieśnikami, gorzej w testach inteligencji i częściej zapadają na choroby psychiczne. Jest to spowodowane starzejącym się DNA.

 

Źródło:newsweek,wpfacet/ pixabay

Komentarze

Komentarze