Test badania płodności u mężczyzn. JAK wykonać go w domu?

Niepłodność stała się problemem społecznym. Obecnie szacuje się, że w Polsce trudności z zajściem w ciążę ma aż 1,5 miliona par tj. 15-20% par w wieku rozrodczym.

W sytuacji, gdy para chce mieć dziecko, a kolejne próby kończą się niepowodzeniem, rodzi się frustracja. Często pojawiają się wzajemne „oskarżenia” i szukanie „winy” w drugiej osobie. To właśnie z tego względu bardzo ważne jest przeprowadzenie badań i znalezienie przyczyny niepłodności.

 

pixabay

 

Zwykle to kobiety są bardziej skłonne, by udać się do lekarza i przeprowadzić badania specjalistyczne. Mężczyźni zaś z natury nie lubią chodzić po lekarzach. Co więcej diagnostyka płodności bywa dla nich bardzo krępująca. Często też obawiają się negatywnego wyniku, który uderzałby w ich ego i męskość.

 

W sytuacji jednak, gdy starania o dziecko, nie przynoszą upragnionej ciąży, a kobieta jest zdrowa, pozostaje poszukać przyczyny u mężczyzny. Jednym ze sposobów jest test płodności dla mężczyzn, dzięki któremu można określić stężenie plemników. Wynik testu obrazuje ilościowe stężenie plemników w nasieniu i jest on pomocny w określaniu stanu płodności mężczyzny.

 

Test płodności dla mężczyzn – apteka

 

Na polskim rynku kupić można test Accu Sperm marki Biovena Health. Ten test jest bardzo wiarygodny, ponieważ ma „aż 98% skuteczności w przypadku wyników pozytywnych i aż 91% w przypadku testów negatywnych”. Można go wykonać samodzielnie w domu, dzięki czemu oszczędzamy sobie stresu i skrępowania, jak ma to miejsce w przychodni.

 

fot. ebiovena.com

 

Test na płodność dla mężczyzn – cena

 

Co więcej, niewiedza i niepewność są bardzo często powodem frustracji u mężczyzny. Tak więc robiąc test Accu Sperm – nawet w tajemnicy przed żoną czy partnerką – mężczyzna może w komfortowy dla siebie sposób zbadać swoją płodność. Jeśli wynik jest pozytywny, to odejdzie cały stres. Jeśli jednak jest negatywny, to wskazuje na potrzebę dalszej diagnostyki i leczenia.

Jednocześnie producenci podkreślają, że „negatywny wynik testu płodności nie może być traktowany jako forma antykoncepcji.”

 

AccuSperm, domowy test płodności dla mężczyzn kosztuje jedynie 59,99 zł., a jego przeprowadzenie zajmuje około 10 minut.

 

 


ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Komentarze

Komentarze