TEST, który w KILKA SEKUND pokaże, czy pijesz za MAŁO WODY. Sprawdź

Niezbędnym elementem zdrowej diety jest woda. Należy pić około 3 litrów każdego dnia. Według Instytutu Żywności i Żywienia mężczyzna powinien przyjmować 3,5 l, a kobieta pół litra mniej.

Jeśli pijemy mniejsze ilości wody, odbije się to negatywnie na stanie naszego zdrowia i wyglądzie. Niedobór tego płynu powoduje przesuszenie skóry, a ponadto możemy borykać się z takimi dolegliwościami jak bóle głowy i problemy z koncentracją.

Jak sprawdzić, czy pijemy odpowiednią ilość wody i czy nasz organizm jest właściwie nawodniony? Wystarczy wykonać prosty test.

Jak go wykonać?

Należy uszczypnąć skórę na ręce w miejscu pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym. Przytrzymujemy ją przez kilka sekund, a następnie puścić. Jeżeli skóra wróci do poprzedniego stanu, to znak, że nasz organizm jest bardzo dobrze nawodniony.

Jeżeli tak się nie stanie, to oznacza, że musimy wypić szklankę wody.

Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego skóra osób, które piją dużo wody, wraca do poprzedniej formy, a u osób z niedoborem tak nie jest? Wynika to z tego, że nawodniona skóra jest elastyczna.

Żeby zadbać o nawodnienie organizmu, należy pić wodę i jeść również produkty, które ją zawierają, a więc ogórki czy arbuzy.

Zobacz też: OCZYSZCZA z toksyn, SPALA KALORIE. Pij wieczorem i CHUDNIJ w trakcie snu

Źródło: WP
Źródło zdjęcia: Instagram

Komentarze

Komentarze