To już pewne! Kobiety znoszą TO o wiele gorzej niż mężczyźni!

Kobiety o wiele gorzej niż mężczyźni znoszą…

Wojny, katastrofy, klęski żywiołowe – to codzienność współczesnych mediów. Czy ciągły zalew makabry pozostawia ślad na naszej psychice?

Badanie grupy naukowców z Uniwersytetu w Montrealu wykazało, że owszem. Przynajmniej u kobiet. Ponad 50 badanych obu płci poproszono o zapoznanie się z 24 wycinkami prasowymi. Połowie z nich przedstawiono wiadomości o wydźwięku neutralnym, podczas gdy reszta miała przeczytać newsy o przygnębiającej treści. Następnie wszyscy wzięli udział w stresującej rozmowie kwalifikacyjnej i zostali poddani testowi matematycznemu. Przez cały czas trwania eksperymentu mierzono u nich poziom kortyzolu.

Czytaj też: Prawda wyszła na jaw! PIĘKNI ludzie są bardziej…

gorzej
Unsplash

Podczas czytania wiadomości ani u mężczyzn, ani u kobiet nie zaobserwowano żadnej reakcji stresowej, co uczeni tłumaczą naszą odpornością na bezpośredni kontakt z przygnębiającymi treściami. Kobiety, które wcześniej zapoznały się z negatywnymi newsami, wykazały jednak wyraźnie wyższy poziom stresu później, podczas wykonywania stresujących zadań. U mężczyzn nie zanotowano tej prawidłowości.

Kobiety na drugi dzień były w stanie przypomnieć sobie także prawie dwukrotnie więcej tytułów o zabarwieniu negatywnym, niż mężczyźni, choć jeśli chodzi o informacje neutralne, te grupy nie wykazały różnic.

Czytaj też: Wszyscy jesteśmy KŁAMCAMI? Badania pokazują, że…

Źródło: Livescience

Zdjęcia: Unsplash

Komentarze

Komentarze