To komunia, a NIE ślub! Szokujące sukienki komunijne! [VIDEO]

Wiosną w Kościele Katolickim odbywają się uroczystości z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Tym samym teraz jest właśnie czas na przygotowania do komunii.

Często jednak sfera duchowa schodzi na dalszy plan. Ważniejsze są kreacje – szczególnie u dziewczynek wystawne sukienki komunijne oraz przyjęcie – przypominające ucztę weselną.

W sieci pojawiają się oferty na eleganckie suknie komunijne. Kreacje mogą szokować, bo przypominają suknie balowe lub ślubne.

 

https://www.tiktok.com/@my_princess_brand/video/7126919513915788550

 

Jedna irlandzkich firm zamieściła na Tik Toku filmik z kolekcją na ten sezon. Ich sukienki komunijne są bardzo „dorosłe” i bogato zdobione. Za jedną trzeba zapłacić od około 500 euro w górę. Cena za najdroższe modele to około 2000 euro.

 

Te kreacje w sieci wywołały sporą konsternację. Jak się jednak okazuje, także polskie firmy oferują sukienki ślubno-komunijne. Za takie kreacje zapłacimy od około 500 do 1300 zł. a pod jednym z postów czytamy w komentarzach:

 

To komunia a nie ślub bez przesady może jeszcze biała limuzyna

 

No stara malutka ! …dziewczynka🤔

 

Sukienka boska ale do cho…to jest Komunia św. a nie ślub. Przesada

 

Tymczasem jedna ze stylistek zauważyła, że takie sukienki komunijne są w ofercie, ponieważ… jest na nie zapotrzebowanie. Jedni więc rodzice stawiają na skromność, inni zaś komunię zamieniają w mini-ślub.

 

>>>Joanna Moro OBURZONA polskimi KOMUNIAMI! 'Ogólnie SZLAG mnie trafia…!’

 

@my_princess_brand

We are taking orders for 2023 Communion starting 1st of September. Limited spaces available so book early to avoid disappointment! Exclusive designs for 2023 available ONLY in store! #communiondress #princessdress #princess #myprincesstm MY PRINCESS TM – by KoKo Collections www.myprincess.ie

♬ BARELY BREATHING – Grant Averill

 

Komentarze

Komentarze