To ZDJĘCIE przypomina matkom o WAŻNEJ kwestii. Lewandowska o niej zapomniała!

Moda na zdrowy styl życia trwa. Każdy chce (lub czuje presję, by) jeść zdrowo, trenować i mieć zgrabną sylwetkę. Dotyczy to również kobiet, które zostały mamami. Pragną one jak najszybciej wrócić do formy sprzed ciąży. Założycielka fanpage’a Labor of love apeluje, aby nie ulegały one presji otoczenia.

Anna Lewandowska, Natalia Siwiec, Maja Bohosiewicz to tylko niektóre z młodych mam, które w bardzo szybkim czasie pochwaliły się zgrabnymi sylwetkami po porodzie. Zaprezentowały płaski brzuch bez rozstępów i obwisłej skóry.

Czy słusznie dążyły do formy tuż po wydaniu na świat dziecka?

Na fanpage’u Labor of love zostało opublikowane zdjęcie przedstawiające papierowy talerz i centymetr. Jego autorka apeluje, aby czas po porodzie wykorzystać na odpoczynek i opiekę nad dzieckiem, a nie walkę ze zbędnymi kilogramami.

22 centymetry albo 8,6 cala. Tyle wynosi średnica papierowego talerza, który w naszym domu traktujemy jak najlepszą chińską porcelanę. To również średnia średnica łożyska. Po porodzie kobiety słyszą, że powinny nieco zwolnić i odpoczywać przez co najmniej 4 do 6 tygodni. Są ku temu powody. Jednym z nich jest to, że po porodzie wewnątrz macicy zostaje rana, ślad po łożysku. Potrzeba 4-6 tygodni, żeby się zagoiła. W tym czasie kobiety wciąż są podatne na infekcje, nawet jeśli poród przebiegał bez komplikacji – tak brzmi podpis pod fotografią.

Zdjęcie talerza stało się symbolem. Ma uświadomić kobietom, jak ogromne zmiany zaszły w ich organizmach w trakcie ciąży i porodu. Ma skłonić ich do refleksji i nakłonić, by dały sobie czas na powrót do formy. Ma ich przekonać, że zdrowie jest ważniejsze od płaskiego brzucha.

Zobacz też: ROZSTĘPY, blizny, ZWISAJĄCA skóra. Pokazała matki BEZ RETUSZU

Źródło: Facebook
Źródło zdjęcia: Facebook

Komentarze

Komentarze