Tragedia podczas STRAJKU NAUCZYCIELI. Zmarła jedna Z UCZENNIC!

Tragedia podczas STRAJKU NAUCZYCIELI. W Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Końskowoli województwie lubelskim przerwano strajk nauczycieli. Wszystko za sprawą smutnej i przerażającej sytuacji. Przyczyną przerwania strajku jest śmierć 15-letniej uczennicy szkoły.

15-letnia Weronika zmagała się od dłuższego czasu z chorobą serca.

Są rzeczy ważniejsze niż strajk. Musimy być teraz z naszymi uczniami. Dzieciaki bardzo przeżyły śmierć koleżanki. Wszyscy bardzo ją lubiliśmy, była wspaniałą dziewczynką – powiedział w rozmowie z dziennikarzami Grzegorz Kozak, kierujący strajkiem nauczycieli.

Zobacz również: STRAJK NAUCZYCIELI 2019: „zarobki nauczycieli są równe zarobkom kucharek czy sprzątaczek”

15-letnia Weronika z niecierpliwością oczekiwała przeszczepu serca. Czuła się dobrze, uczęszczała na zajęcia lekcyjne. Niestety, podczas wtorkowego spotkania z przyjaciółmi dziewczyna zasłabła. Natychmiast wezwano karetkę. Przez godzinę reanimowali ją ratownicy medyczni. Mimo starań załogi, Weronika zmarła.

Pedagodzy ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Końskowoli w związku z tragedią przerwali strajk. Od środy zajęcia odbywają się zgodnie z planem.

Mogę być dumna, że nasi nauczyciele w takiej sytuacji wykazali solidarność z uczniami oraz ich rodzicami. Dzięki temu szkolnej społeczności łatwiej będzie przeżyć ten trudny czas – powiedziała dyrektor szkoły, Beata Antolak do reporterów „Dziennika Wschodniego”.

Źródło: Dziennik Wschodni, Fakt.pl

Zobacz też: Magda Mołek o STRAJKU POLSKICH NAUCZYCIELI! Zgadzacie się z JEJ WYPOWIEDZIĄ?

 

 

Komentarze

Komentarze