Transpłciowy mężczyzna URODZIŁ dziecko po zarażeniu koronawirusem…

Transpłciowy mężczyzna z australijskiego stanu Queensland urodził dziecko będąc zakażonym koronawirusem – informuje artykuł opublikowany na portalu Nzherald.co.nz.

Urodził dziecko

43-letni transpłciowy mężczyzna o imieniu Maaike, który ma już dwoje dzieci, po zmianie płci zachował zdolność do posiadania dziecka. Nasienie pochodziło od anonimowego dawcy.

W dziewiątym miesiącu ciąży Maaike zaraził się koronawirusem od swojej partnerki Holly Zwalf. Pod koniec lutego kobieta wróciła z Wielkiej Brytanii i nie wiedząc o tym, przywiozła ze sobą koronawirusa. Na początku pandemii okazała się 15. zarażoną osobą w Queensland.

Maaike urodziła dziecko w marcu i jest pierwszą – poza Chinami – osobą, która urodziła dziecko mając koronawirusa. Ponadto jest pierwszą osobą, która nie wymagała pomocy lekarskiej z powodu koronawirusa podczas porodu.

Czytaj też: Robert Pattinson MA KORONAWIRUSA! Jak się czuje?

urodził
Nzherald.co.nz.

„Mój partner urodził swoje dziecko podczas kwarantanny, zapisując się na kartach historii medycyny jako pierwsze narodziny dziecka rodziców COVID-dodatnich poza Chinami i pierwsze na świecie narodziny COVID, które nie wymagały pomocy medycznej” – powiedziała w wywiadzie dla „The Sunday Mail” Holly Zwalf, partnerka Maaike.

„Zawsze chcieliśmy być niekonwencjonalną rodziną na oddziale porodowym, ale nigdy nie przewidzieliśmy, jak wielkie zamieszanie wywołamy” – dodała Zwalf, która jest już mamą innego dziecka.

Karmi piersią

Dodajmy, że Maaike przestała przyjmować hormony w czasie ciąży i obecnie karmi swoje dziecko piersią.

Źródło: Nzherald.co.nz

Zdjęcia: Nzherald.co.nz

Komentarze

Komentarze