Dziecko i Figura

Główna

Trzymaj się od TYCH ROŚLIN Z DALEKA! Mogą cię zabić

trujące rośliny, konwalia majowa

Poniżej prezentujemy wykaz trujących roślin, które występują w polskich lasach i łąkach, a przy tym mogą okazać się dla nas zabójcze. Warto pozostać ostrożnym, ponieważ spożycie ich może wywołać nudności, biegunkę, problemy z widzeniem, a finalnie być przyczyną zgonu. 

Barszcz Sosnowskiego – Swoim wyglądem przypomina koper, zawiera trujące substancje, które mogą dotkliwie cię poparzyć.

Ziemniak- Uspokajamy, nie chodzi o spożywane przez nas bulwy, a o inne części. W ziemniakach znajdziemy substancję bardzo szkodliwą dla naszego zdrowia – solaninę. Najwięcej szkodliwej substancji jest w kwiatach, łodydze, niedojrzałych owocach. Kiedy dostanie się ona do naszego organizmu mogą wystąpić: nudności, drgawki, a nawet śpiączka.

Konwalia majowa- Z pozoru piękna i pachnąca roślina zawiera w swoim składzie ogromne ilości toksycznych związków. Spożycie konwalii majowej może wywołać u nas biegunkę, duszności, problemy ze wzrokiem, a nawet zatrzymanie akcji serca.

Cis pospolity- Trująca jest cała roślina z wyjątkiem czerwonej osnówki nasienia. Najbardziej trujące są igły, szczególnie w zimie, a następnie nasiona. Główne trucizny działają na serce, ośrodkowy układ nerwowy (mózg) – porażają ośrodek oddechowy, drażniąco na przewód pokarmowy, uszkadzają nerki i wykazują działanie poronne.

Źródło zdjęcia: Wikipedia

Źródło: medonet, Onet

Zobacz też: Chcesz nawodnić organizm i UNIKNĄĆ RAKA? Jedz te OWOCE I WARZYWA każdego dnia!

 
  
Wyżej