Twój maluch ma drzazgę? Oto jak szybko i łatwo ją usunąć!

Ze względu na swój niewielki rozmiar drzazgi mogą sprawiać duży ból dla malucha. Ten mikroskopijny kawałek drewna jest jednak czymś, co należy natychmiast usunąć. Jak to zrobić w szybki i łatwy sposób?

Jak usunąć drzazgę?

Większość rodziców używa pęsety lub igły do usuwania drzazgi. Mimo iż metoda ta jest skuteczna, może ona być trochę traumatyczna dla dziecka. Na szczęście istnieje kilka innych sposobów, które można przetestować, aby usunąć drzazgę, jednocześnie powstrzymując maluchy przed płaczem.

Oczyść obszar wokół drzazgi

Zanim zabierzemy się do usuwania drzazgi najpierw powinniśmy dokładnie zdezynfekować obszar wokół drzazgi. To ważne, ponieważ drzazga utworzyła w skórze otwór. Niezależnie od jego wielkości może się w nim wdać infekcja, dlatego przed przystąpieniem do usuwania drzazgi najlepiej jest umyć ją mydłem i wodą.

Taśma klejąca

Wystarczy urwać kawałek taśmy, delikatnie nałożyć go na miejsce, w którym znajduje się drzazga, odczekać kilka minut, a następnie zdjąć taśmę. Oderwanie taśmy w kierunku, w którym drzazga weszła w skórę sprawi, że cała drzazga zostanie usunięta i nie zostanie złamana.

Czytaj też: SZOK! Serce nieżywej 12-latki zaczęło bić po tym jak umyto ją…

Klej

Klej działa podobnie do taśmy. Nałóż odrobinę kleju na obszar, w którym znajduje się drzazga i poczekaj, aż wyschnie. Klej dostanie się do rany i otoczy drzazgę podczas wysychania. Następnie po wyschnięciu delikatnie usuń klej, a drzazga powinna wyskoczyć.

Skórka banana lub ziemniaka

W przypadku drzazgi, która nie znajduje się zbyt głęboko pod skórą, sugeruje się trzymanie przez około godzinę, skórki od banana lub pokrojonego ziemniaka w miejscu, w którym jest drzazga. Właściwości skórki od banana i ziemniaka działają jak środek do wyciągania drzazgi.

Źródło: Babygaga

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze

Komentarze