TWÓJ MALUCH UNIKA PASTY I SZCZOTECZKI JAK OGNIA? NAJLEPSZA METODA ŻEBY GO ZMOTYWOWAĆ TO (…)

Higiena jamy ustnej jest bardzo ważna i powinniśmy ją wpajać naszym dzieciom od kiedy pojawią się im pierwsze ząbki. Regularne szczotkowanie sprawi, że nawyk ten wejdzie dziecku w krew i z chęcią będzie sięgało po ulubioną szczoteczkę. Zdarzają się jednak sytuację i przeżyło to na pewno nie jedno z nas, że maluch za nic w świcie nie chce umyć ząbków. Są protesty, krzyki i piski… Jest kilka prostych sposobów jak temu zaradzić.

 

Bardzo ważną rzeczą a zarazem zachętą do regularnego sięgania po szczotkę i pastę jest zapewnienie naszej pociesze odpowiednich akcesoriów do higieny jamy ustnej. To już połowa sukcesu i dobry prognostyk. Przy zakupie pierwszej szczoteczki powinniśmy kierować się jej wyglądem a zarazem, aby była odpowiednia dla dziecka. Najlepsza będzie szczoteczka gumowa, która będzie chronić dziąsła maleństwa. Zadbajmy również o kolor, dzieci lubią kolorowe przedmioty i na pewno ich zaciekawi. Idealnym rozwiązaniem są również szczoteczki z bajkowym motywem. Bohater z ulubionej kreskówki naszego maleństwa będzie dla niego dodatkowym bodźcem do umycia zębów. Jeśli chodzi o dobór past to najpewniej sprawdzą się kolorowe i te, które mają ciekawy smak i zapach.

 

 

Zadbajmy również o dobrą atmosferę podczas codziennego szczotkowania. Mycie zębów powinno być dla naszego malucha przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem. Starajmy się również myć zęby razem z nim, gdyż sprawi mu to ogromną przyjemność i na pewno będzie nas naśladował. Po zakończonej toalecie nie zapomnijmy go pochwalić, będzie to dla niego dodatkowa motywacja. Wszystko to razem sprawi, że mycie zębów będzie się kojarzyć mu z czymś przyjemnym.

 

k.p

źródła: parenting.pl, screen pixabay.com

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze

Komentarze