Twoje dziecko nie chce spać? Poznaj 5 sposobów na usypianie malucha!

Co zrobić, kiedy dziecko nie chce spać? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców. Poznajcie proste sposoby na usypianie niemowlaka. Które są najlepsze?

Każda mama lub tata wie, jak trudno jest poradzić sobie z dzieckiem, które nie chce spać. Twoje dziecko potrzebuje drzemek, a ty jako rodzic również ich potrzebujesz, żeby mieć czas na swoje dorosłe sprawy. Chociaż nie możesz zmusić dziecka do tego, że spało, jest kilka rzeczy, które możesz wypróbować, gdy twój maluch nie chce spać.

Oto najlepsze sposoby na usypianie małego brzdąca.

1. Udawaj, że śpisz

Chociaż nie jest to w 100% skuteczny sposób na to, żeby pomóc twojemu dziecku spać (ale czy taki w ogóle istnieje?), warto go wypróbować. Kiedy położysz się ze swoim maleństwem do łóżka, udawaj, że śpisz. Po jakimś czasie otwórz delikatnie oczy i sprawdź, czy to działa.

2. Kołysanie 

Jednym z najlepszych sposobów, aby pomóc dziecku zasnąć, jest kołysanie. Kołysanie nie tylko sprawia, że dziecko czuje się bezpiecznie, ale też uspokaja jego pobudzony układ nerwowy, rozluźnia mięśnie i wprowadza dziecko w przyjemne ukojenie.

3. Biały szum

Bezsenność u dziecka to nie lada problem. Wykorzystanie szumu jest jednym z najstarszych sposobów na uspokojenie i uśpienie niemowląt. Biały szum może zdziałać cuda, aby uspokoić twoje dziecko i niekoniecznie musi to być suszarka. W dobie specjalnie skonstruowanych aplikacji i przytulanek, polecamy przetestowanie takich dźwięków jak fale oceanu, wiatr pędzący między drzewami lub kojący dźwięk deszczu. Delikatna muzyka również może uspokoić twoje dziecko

Przeczytaj też: BŁĄD, który skutkuje ŚMIERCIĄ DZIECKA. Rodzice popełniają go NIEŚWIADOMIE

4. Przejażdżka autem

Większość rodzin, które posiadają samochody i mają dzieci, korzysta z tego sposobu, aby pomóc swoim dzieciom szybciej zasnąć. Wystarczy wsadzić dziecko do samochodu i jechać, aż maluch zaśnie. W rzeczywistości przejażdżki samochodem działają w przypadku większości dzieci. Mimo iż nie zaoszczędzicie w ten sposób na paliwie, z pewnością będziecie mieć okazję, żeby spędzić wspólnie czas i ze sobą porozmawiać.

5. Regularne wzorce snu

Usypianie dziecka może być naprawdę trudne. Jednym z powodów, dla których dziecko może mieć problemy ze snem, jest… brak określonego harmonogramu dnia. Bardzo ważne jest, aby dziecko miało regularny schemat snu – każdego dnia kładło się i wstawało mniej więcej o tej samej porze. W ten sposób dziecko będzie spało regularnie, a tobie ułatwi to zaplanowanie dnia i nocy.

Czy znasz jakieś inne sposoby, aby pomóc swojemu dziecku zasnąć? Jeśli tak, to podziel się nimi z nami w komentarzach.

Zobacz też: Dziecko ZAŚNIE W CIĄGU SEKUNDY! Banalny TRIK, który MUSI POZNAĆ każdy rodzic

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze

Komentarze