Twoje paznokcie SĄ ŁAMLIWE I KRUCHE? Musisz wypróbować TEGO!

Zadbane dłonie i paznokcie są naszą wizytówką. Wpływ substancji chemicznych zawartych w środkach czystości a także niedobór witamin, może spowodować, że nasze paznokcie staną się kruche i łamliwe. Musimy pamiętać o zdrowej diecie. Jest ona najlepszym sposobem na walkę z łamliwymi paznokciami.

Jeśli chcesz uniknąć rozdwajania się płytki, a także jej pękania musisz pamiętać o regularnej pielęgnacji paznokci. To bardzo ważne, jeśli marzysz o tym by były one zdrowe i piękne. O czym należy wówczas pamiętać?

Należy nawilżać dłonie, taka pielęgnacja wpłynie także na poprawę stanu płytki paznokciowej. Warto wzbogacić swoją dietę o produkty, w których występuje witamina B. Najwięcej tego składnika znajdziecie w: żółtkach jaj, sardynkach, orzechach ziemnych, kalafiorze, wątróbce, otrębach pszennych, chlebie razowym, roślinach strączkowych, burakach, pomidorze, szpinaku oraz marchwi.

Domowe SPA dla dłoni! Pielęgnacja, dzięki której twoje paznokcie staną się mocne i zdrowe.

Zabieg olejem rycynowym

Olej rycynowy to jeden z najlepszych sposobów na walkę z łamliwymi paznokciami. Olej rycynowy stosowany jest zwykle w walce z wypadającymi włosami. Okazuje się, że ma zbawienny wpływ również na nasze dłonie i paznokcie. Należy wcierać go w płytkę paznokciową oraz skórki rano i wieczorem.

Zabieg z oliwą z oliwek

Oliwę należy podgrzać. Następnie dodać do niej łyżkę soku z cytryny. Dłonie i paznokcie zamaczamy w podgrzanej wcześniej miksturze przez 5-7 minut. Po wykonanym zabiegu dłonie osuszamy, a następnie wcieramy w dłonie krem. Taki zabieg wzmocni nasze paznokcie i wpłynie pozytywnie na ich wygląd.

Zobacz też: Masz ZMARSZCZKI? Ten TANI I SKUTECZNY sposób zdziała CUDA!

Źródło: poradnikzdrowie.pl

Źródło zdjęcia: pixabay.com

Komentarze

Komentarze