Twojemu dziecku rosną pierwsze ząbki? – czyli kolejny powód nieprzespanych nocy. Sprawdź koniecznie JAK LECZYĆ BÓL ZĄBKOWANIA!

Dowiedz się o typowych lekarstwach, które łagodzą tkliwe, podpuchnięte dziąsła i inne objawy ząbkowania u maluszków.

#Zimno

W ten sam sposób lód działa na zwichniętą kostkę, aby zdusić ból i zmniejszyć obrzęk, zimne okłady i inne wychłodzone przedmioty pomogą uspokoić ból dziąseł.

  • Włóż mokrą ściereczkę do czystej plastikowej torby i ochódź ją w lodówce. (Aby uzyskać dodatkowy, kojący efekt, najpierw zanurz ją w herbacie z rumianku, który delikatnie uspokaja dzieci i pomaga im zasnąć). Po wyjęciu tkaniny z torby Twoje dziecko będzie chciało ją zjadać, ponieważ ściereczka masuje grzbiety dziąseł, a chłód zmniejsza ból.
  • Wypróbuj schłodzony smoczek lub gryzak. (Nigdy nie przechowuj gryzaka w zamrażarce, ponieważ może on mocno uszkodzić dziąsła dziecka).

#Nacisk

Dzieci ząbkujące uwielbiają odczuwać presję na dziąsła, ponieważ odrywają swój mózg od bólu ząbkowania.

  • Jeśli Twoje dziecko odrzuca zimne rzeczy, żucie gryzaka w temperaturze pokojowej może załatwić sprawę. Niektóre gryzaki nawet wibrują. Jeśli jeden typ nie działa na Twojego malucha, po prostu spróbuj innego, aż znajdziesz taki, który pomaga.
  • Twarde, niesłodzone krakersy lub suchary mogą również zapewnić ulgę. Albo sprawdź to: Delikatnie pocieraj dziąsła dziecka czystym palcem.

#Miejscowe leki

Żele lub kremy, którymi smarujesz dziąsła Twojego dziecka, aby złagodzić ból ząbkowania, są dostępne w aptekach bez recepty.

  • Istnieje ryzyko, że lek nie pozostanie w miejscu, w którym go umieścisz. Nawet jeśli pocierasz go bezpośrednio o dziąsła dziecka, może połknąć go trochę ze śliną. Zdarza się, że odrętwia gardło i zakłóca odruch wymiotny, powodując dławienie się.

#Leki przeciwbólowe

Jeśli nic nie działa, a Twoje dziecko potrzebuje ulgi, Twój lekarz może zalecić stosowanie środka przeciwbólowego, takiego jak ibuprofen.

  • Dla dzieci w wieku co najmniej 6 miesięcy ibuprofen to opcja zmniejszająca stan zapalny dziąseł dziecka. Pamiętaj jednak, że lek może podrażniać żołądek, co może być problematyczne, jeśli maluszek już odmawia jedzenia (jak niektóre ząbkujące dzieci).

Gorączka, wymioty i biegunka nie są normalnymi objawami ząbkowania. Jeśli Twoje dziecko ma uporczywą gorączkę, pogarsza się jego stan lub wydaje się chore, skontaktuj się z lekarzem.

#Ważna uwaga na temat środków homeopatycznych

30 września 2016 r. FDA ostrzegła konsumentów, że homeopatyczne tabletki i żele na ząbkowanie mogą stanowić zagrożenie dla niemowląt i dzieci. Agencja zaleciła konsumentom natychmiastowe zaprzestanie używania tych produktów i wyrzucenie ich. Większość aptek wycofała te produkty ze swoich półek i stron internetowych, ale dobrze jest również sprawdzić swoją domową apteczkę!

DB

Źródło: babycenter.com

Foto: pixaby.com

Komentarze

Komentarze