Tybetański eliksir młodości z 3 składników! Właściwości zdrowotne mikstury mnichów

Ponad dwutysięczna receptura na eliksir młodości z Tybetu składa się z trzech składników, a jej wykonanie jest bardzo proste. Z czego się składa? Na co pomoże?

unsplash.com

Składniki mikstury

Tybetański eliksir młodości składa się jedynie z 3 składników – cytryny, oliwy z oliwek i miodu. Już dwa tysiące lat temu tybetańscy mnisi znali zdrowotne właściwości mikstury. Dziś zwolennicy medycyny naturalnej nie mają wątpliwości, że ten napój oczyszcza organizm z toksyn, dba o zachowanie odporności, poprawia pracę układu pokarmowego, a także pozytywnie wpływa na prawidłowe krążenie krwi.

Co eliksir dostarcza organizmowi?

Napój dostarcza do organizmu szereg drogocennych witamin i składników mineralnych – witaminę C, witaminę P, witaminę E, witaminy z grupy B i witaminę A, a także cenne minerały takie jak potas, magnez, wapń, fosfor, żelazo, selen.

Właściwości tybetańskiej mikstury

Napój nie bez powodu nazywany jest eliksirem młodości. Porcja minerałów i witamin, jaką dostarcza organizmowi poprawia elastyczność skóry, wygładza zmarszczki, nadaje zdrowy kolor skóry i poprawia jej elastyczność. Dodatkowo składniki mikstury poprawiają funkcjonowanie systemu immunologicznego i mają właściwości antybakteryjne i przeciwwirusowe. Choć eliksir składa się tylko z trzech składników, ich połączenie wpływa niezwykle dobroczynnie na zdrowie.

Jak przygotować miksturę?

Przygotowanie mikstury jest niezwykle proste, jednak by uzyskać, należy pamiętać o systematyczności.

Składniki:

100 ml świeżego soku z cytryny,

200 g miodu,

50 ml oliwy z oliwek.

Przygotowanie:

W szklanym naczyniu z pokrywką należy wymieszać wszystkie składniki. Przechowywać w ciemnym, chłodnym miejscu (można w lodówce). Pić codziennie na czczo. Kurację można przeprowadzać dwa razy w roku przez miesiąc, na przykład w sezonie jesienno-zimowym.

Zobacz również: Refluks żołądka – czynniki ryzyka i objawy

 

Źródło: krokdozdrowia.com

Komentarze

Komentarze