W tym MIEŚCIE chyba przesadzili! DZIECI mają ZAKAZ wręczania PREZENTÓW świątecznych NAUCZYCIELOM! Dlaczego? Ponieważ taki UPOMINEK może zostać potraktowany jako…

Pracownicy służby publicznej powinni być czyści i nieskalani.

 

Z tej przyczyny, zgodnie z zaleceniami Urzędu Skarbowego i Celnego Jej Królewskiej Mości w Falkirk (miasto w środkowej Szkocji) dzieciom zabroniono wręczania nauczycielom prezentów świątecznych. Dlaczego? Ponieważ można by to uznać za łapówkę!

 

Jedna ze szkół wysłała do rodziców uczniów następujący list:

 

„Jako że zbliżamy się do Świąt Bożego Narodzenia i wiedząc, że dzieci często przynoszą prezenty dla nauczycieli i innych pracowników, poproszono nas o udostępnienie nowej polityki z Rady Falkirk, która uniemożliwia otrzymanie przez  jakiegokolwiek pracownika prezentu.

Dlatego prosimy, cokolwiek Ty lub Twoje dziecko chcielibyście przekazać lub dać personelowi, prosimy by było to w formie kartki świątecznej. Dziękujemy za współpracę.”

 

Niektórzy rodzice byli wręcz zgorszeni takimi wytycznymi i mimo zakazu, przygotowali wspólnie z dziećmi, drobne upominki dla nauczycieli. Tymczasem rada Falkirk twardo utrzymuje, że wszelkie prezenty powinny być zgłoszone kierownictwu placówki oraz do urzędu.

 

Zastanawiamy się, czego z takiego zakazu mogą nauczyć się dzieci z Falkirk? Tego, żeby nie czynić żadnych miłych gestów względem nauczycieli i że każdy podarunek może być uznany za łapówkę? Czy też tego, że każdy pracownik otrzymuje swoją legalną zapłatę i nikt nigdy nie powinien być dodatkowo wdzięczny?

A może to dobry sposób na zduszenie tendencji korupcyjnych w zarodku…?

 

 

aw/telegraph.co.uk, fot. pixabay

Komentarze

Komentarze