Urodziła się w 23 tygodniu ciąży! Lekarze nie dawali jej szans na przeżycie!

Kiedy Ayah Malik przyszła na świat w 23. tygodniu ciąży zimą w 2017 roku rokowania lekarzy względem stanu jej zdrowia nie były zbyt dobre. Rodzice pogodzili się z myślą, ze jeśli dziewczynka przeżyje, prawdopodobnie będzie niepełnosprawna ruchowo.

Dziecko spędziło 22 tygodnie w szpitalu, na oddziale intensywnej opieki medycznej. Dzisiaj Ayah Malik ma niespełna dwa lata i właśnie przygotowuje się wspólnie z rodzicami do świąt.

Lekarze są zgodni- ta mała istota okazała się silniejsza niż przypuszczano! Jest prawdziwą bohaterką, która przeszła przez bardzo trudny okres w życiu. Dziecko doznawało częstych krwotoków, miało problemy z oczami. Medycy, którzy opiekowali się Ayah obawiali się, że może na zawsze stracić wzrok.

W 22 tygodniu ciąży mama Ayah dostała silnego krawienia, po którym nastąpiło 4 centymetrowe rozwarcie. Rodzice czuli się przerażeni, ponieważ kilka lat wcześniej stracili dziecko w wyniku podobnego zdarzenia.

Lekarze stanęli na wysokości zadania i mała Ayah przyszła na świat w 23 tygodniu ciąży. Dziewczynka natychmiast trafiła pod aparaturę, która podtrzymywała jej funkcje życiowe. Przez okres pół roku walczono o zdrowie maleństwa. Wykonano również kilka niezbędnych zabiegów, aby polepszyć stan zdrowia córeczki państwa Malik.

Ayah Aydah nosi dwa imiona, które po arabsku oznaczają „niesamowity cud” i „powracający prezent”. Rodzice są świadomi, że stan zdrowia ich córki może się w każdej chwili zmienić, wierzą jednak, że wszystko co najgorsze jest już za nimi.

Ayah Malik, urodziła się w 23 tygodniu ciąży

Zobacz też: Nie do wiary! Kobieta zostawiła 2-letnie dziecko przed DRZWIAMI I ODJECHAŁA, bo…

Źródło: ofemin.pl

Źródło zdjęcia: dailymail.co.uk

Komentarze

Komentarze