USTA NICZYM WINO – sprawdź tajniki makijażu ust!

Kto nie lubi dobrej szminki? Idealnie dobrany kolor ust może zdziałać cuda na Twojej twarzy, dodając ogólnemu wyglądowi eleganckiego charakteru w kilka sekund.

Choć szminka może sprawić, że poczujesz się wspaniale, jeśli nałożysz ją nieprawidłowo, może dać odwrotny efekt niż to, co większość z nas stara się osiągnąć.

Mając to na uwadze, poprosiliśmy specjalistę od makijażu, aby rozprawił się z głównymi błędami używania szminki!

1. Wysuszone wargi.

Sucha skóra może gromadzić szminkę w pęknięciach wokół ust. Jim Cusden – makijażysta, zaleca stosowanie bardzo delikatnego pellingu, aby lekko natrzeć usta, usuwając martwy naskórek. „Upewnij się, że wygładzasz również zewnętrzną krawędź warg” – radzi ekspert. Kolejną wskazówką, aby upewnić się, że Twoje usta są w szczytowej formie, jest stosowanie pomadki ochronnej zawsze, gdy wychodzisz na zewnątrz.

2. Korzystaj z pędzelka.

Aplikacja szminki polega na precyzji i dokładnych ruchach, dlatego trzeba użyć odpowiednich narzędzi.
„Zacznij od użycia konturówki do ust, aby utworzyć widoczną linię wokół krawędzi warg, a następnie wypełnij kolorem” – radzi Cusden. „Zalecam użycie do tego pędzla, pozwala to na większą dokładność i stopniowe budowanie koloru”.

3. Minione trendy.

Ostra krawędź wokół zewnętrznej linii warg i zanikający kolor w środku często kojarzą się z modowymi trendami minionej epoki. Upewnij się więc, że unikasz tego efektu, ponieważ może sprawić, że będziesz wyglądać starzej .

„Aby kolor trwał dłużej, nałóż szminkę za pomocą pędzelka, a następnie zmocz go za pomocą chusteczki – to utrwali szminkę na ustach” – mówi Cusden. „Następnie nałóż drugą warstwę a, jeśli chcesz, aby była naprawdę długotrwała, powtórz po raz trzeci.”

4. Używanie cielistego koloru .

Kolory nagich warg to hit, ale jeśli użyjesz zbyt jasnego odcienia, utracisz naturalną linię ust. Wybierz tonację podobną do najciemniejszej części Twoich warg, a jeszcze lepiej – odważne – jasne szmink, które nie są przeznaczone tylko dla osób po dwudziestce!

5. Postaw na kolor.

Nie bój się szaleć i eksperymentować z kolorami. Intensywna fuksja czy mocny pomarańcz mogą doskonale uzupełnić Twój look. A dopóki nie nałożysz tych kolorów na usta nie przekonasz się czy Ci w nich do twarzy.

DB
Źródło: goodhousekeeping.com

 

Komentarze

Komentarze