Uwaga na dzieci! Rzecznik IMGW ostrzega!

Od kilku dni w Polsce panuje prawdziwa zima, teraz nadciągnęła fala mrozów.

Większość rodziców pamięta o tym, by odpowiednio ciepło ubierać dzieci. Zapominają jednak o jednej sprawie, a rzecznik IMGW ostrzega, że beztroska może skończyć się tragicznie.

 

zima, śnieg, lód
dzieckoifigura.pl

 

Rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grzegorz Walijewski, wystąpił z apelem do rodziców. Sprawa jest szczególnie ważna, bo w kilku województwach trwają ferie i dzieci więcej czasu spędzają na dworze.

 

Chodzi o zamarznięte rzeczki, potoki czy oczka wodne. Często wydaje się, że woda tam jest płytka, a lód wystarczająco gruby, by utrzymać człowieka. Rodzice więc pozwalają na zabawę na takim lodzie – ślizganie się, czy nawet skakanie.

Niestety „bezpieczny” z pozoru zbiornik wodny, może okazać się głębszy niż sądzimy, a lód – cienki.

 

IMGW otrzymał już filmy, na których widać osoby, stąpające po cienkim lodzie. Nagle krzyk, panika. Wydaje nam się, że jest bezpiecznie, a ten lód jest wyjątkowo kruchy. Nie pchajmy się na cienki lód, zamarznięte rzeki czy oczka wodne. To może się bardzo źle skończyć.

– alarmuje Grzegorz Walijewski w rozmowie z Super Expressem.

 

Rzecznik IMGW ostrzega, by nie wchodzić na lód. Pamiętajmy też, że aby powstała gruba warstwa lodu, duży mróz musiałby utrzymywać się przez wiele dni. Lepiej więc nie ryzykować.

 

>>>Małgorzata Rozenek na trening założyła szokujące spodnie! „podwiń te nogawki bo się wypier*olisz 😂”

Komentarze

Komentarze