UWAGA na PODRÓBY polskich truskawek! Nie uwierzysz, jak NAS OSZUKUJĄ!

Susza i przymrozki sprawiły, że polskie truskawki kosztują teraz nawet kilkadziesiąt złotych za kilogram. Pojawił się jednak inny problem. Oszuści sprowadzają tanie, zagraniczne truskawki i sprzedają je w Polsce, jako „nasze”. Oczywiście w wywindowanej cenie!

Jak nie dać się oszukać?

Z powodu słabych warunków do uprawy, polskie truskawki kosztują teraz od 18-22 zł za kilogram. Jeżeli zaś chodzi o owoce importowane z Włoch, to ich cena wynosi „tylko” 15 zł za kilogram.

Już słyszymy o przypadkach, kiedy sprzedają truskawki z zagranicy drożej jako polskie” – mówi „Faktowi” Łukasz Sosnowski, rolnik spod Góry Kalwarii.

Czytaj też: DRAMAT na rynku owocowym! Być może nie będzie cię już STAĆ na truskawki… ZNAMY CENĘ!

truskawek
Pixabay

Sprzedawcy potwierdzają

„My też o tym wiemy. Importowane w dużych ilościach owoce, m.in. z Hiszpanii i Włoch, są przesypywane z plastikowych pojemników do naszych tradycyjnych drewnianych kobiałek” – zdradza Maciej Bojanowski z Kołobrzegu.

Jak odróżnić „nasze” truskawki od tych z importu?

Bardzo łatwo! Polskie owoce są o wiele mniejsze, bardziej okrągłe, ale mniej regularne, bardziej miękkie i czerwone. Wiadomo też, że są nie tylko bardziej aromatyczne, ale też smaczniejsze.

Truskawki z importu zwykle mają wydłużony kształt, są identyczne, twarde i zwarte, nie mają jednolitego koloru ani zapachu.

Czytaj też: Plantatorzy truskawek BŁAGAJĄ o pomoc w zbieraniu owoców! Dziennie MOŻESZ ZAROBIĆ nawet…

truskawek
Pixabay

Źródło: Fakt

Zdjęcia: Pixabay

 

Komentarze

Komentarze