Uwaga rodzice! Korzystanie z Facebooka sprawić, że nastolatki…

„Ekspozycja wyglądu” w internecie może być powiązana z zaburzeniami…

Nowe badania wykazały, że korzystanie z Facebooka może stwarzać poważne zagrożenie. Jakie? Naukowcy odkryli pewne bardzo niepokojące powiązanie. Ich zdaniem, konkretne aktywności na Facebooku wiążą się z niezadowoleniem z własnego wyglądu. Prowadzą też do dążenia do jeszcze szczuplejszej sylwetki wśród nastolatek. Badanie ukazało się w magazynie „Cyberpsychology, Behavior, and Social Networking”.

Badaczka Evelyn Meier oraz James Gray z American University w Waszyngtonie, zaprezentowali szczegóły swojego badania, które wykazało, że…

Czytaj też: 6 rzeczy, których POD ŻADNYM POZOREM nie powinnaś PISAĆ na Facebooku!

Facebooka
Unsplash

Odkryło ono związek pomiędzy czasem spędzonym na aktywności w sferze zdjęć na Facebooku a niską oceną wyglądu u nastolatek, które idealizują szczupłą sylwetkę.

„Widząc związek pomiędzy zaburzeniami żywieniowymi a zaburzeniami postrzegania ciała i niezadowolenia z ciała, ważne jest, aby zidentyfikować czynniki składające się na to w tej szczególnie podatnej grupie. Dzięki identyfikacji tych czynników, będziemy mogli opracować bardziej efektywne programy prewencyjne” – powiedziała Brenda K. Wiederhold, redaktor naczelna „Cyberpsychology, Behavior, and Social Networking” z Interactive Media Institute w San Diego.

Mimo iż korzystanie z portali społecznościowych w rzeczywistości może być dobre, zdaniem autorów badania, niesie też ono niestety pewne zagrożenia i może bardzo negatywnie odbić się na psychice dziecka.

Pełny artykuł dostępny jest na stronie internetowej magazynu „Cyberpsychology, Behavior, and Social Networking”. Jego tytuł to: „Facebook Photo Activity Associated with Body Image Disturbance in Adolescent Girls”.

Czytaj też: Facebook zgadnie, ile ważysz?

Źródło: Cyberpsychology, Behavior, and Social Networking

Zdjęcia: Unsplash

Komentarze

Komentarze