Uwaga rodzice! Nowy, niebezpieczny trend na TikToku!

TikTok to platoforma, z której korzystają przede wszystkim młodzi ludzie, a konkretnie nastolatkowie. Jest to zatem wiek, gdy szczególnie jest się podatnym na różne sugestie czy nietypowe pomysły.

I tak właśnie pojawił się na TikToku. Tym razem nie jest to żadne „wyzwanie”. Co więcej, osoby promujące to zachowanie, prezentują je jako prozdrowotne. Tymczasem lekarze ostrzegają, że jest to bardzo niebezpieczne.

O co chodzi? Szczegóły poniżej.

 

screen – https://www.tiktok.com/@movewithjames

 

Tym razem na TikToku panuje trend na… zaklejanie sobie ust podczas snu(!) czyli mouthtaping.

 

Zadaniem tiktokerów, zaklejenie plastrem ust ma wiele korzyści: oddychamy nosem, poprawiamy zdrowie jamy ustnej, przestajemy chrapać, bardziej się relaksujemy, wzmacniamy odporność itp.

 

screen – https://www.tiktok.com/@movewithjames

 

Jednak zdaniem lekarzy, mouthtaping to bardzo zły pomysł.

 

Otóż zaklejanie ust dla osób z bezdechem sennym, może zakończyć się śmiercią! Z kolei u innych oddychanie tylko przez nos, może spowodować niedotlenienie mózgu, czy choroby serca, a także nasilić występowanie alergii. Nietrudno też wyobrazić sobie sytuację, gdy ktoś zadławi się plastrem, który miał na ustach.

 

Przestrzegamy zatem przed tym trendem, a osoby które chrapią lub mają inne problemy z oddychaniem w czasie snu, powinny podjąć leczenie u profesjonalistów.

 

>>>Emilia Komarnicka-Klynstra ujawniła CO robi z wodą. „Uwielbiam świrów” – drwi internauta.

 

@movewithjames

Replying to @marshall420692 helps you to nosebreathe #mouthtaping #tapegang #sleepapnea #snoringsolution #sleepquality #sleepwell #nosebreathing #mouthbreather #nosebreathingbenefits #mouthbreathingvsnosebreathing

♬ HEART ATTACK – BRONSON

 

 

@somnifix

The 6 benefits of mouthtaping! #dentalhygiene #bloodpressure #sleephacks #immuneboost #airwayhealth

♬ She Share Story (for Vlog) – 山口夕依

Komentarze

Komentarze