Uważaj na POWIKŁANIA PO GRYPIE! Te SYGNAŁY powinny cię zaniepokoić!

W okresie zimy wiele osób boryka się z przeziębieniem i grypą. Okazuje się, że jeszcze niebezpieczniejsze mogą być dla naszego zdrowia powikłania pochorobowe, które utrzymują się w organizmie. Jeżeli odczuwasz, że któryś z tych sygnałów może dotyczyć ciebie, koniecznie zgłoś się do specjalisty.

Te sygnały powinny cię zaniepokoić!

Jeśli po przebytej chorobie (np. przeziębieniu lub grypie) nadal źle się czujesz, trudno ci się oddycha, nadal występuje kaszel (w szczególności suchy), bolą cię stawy, nie czekaj! Jak najszybciej umów się na wizytę lekarską.

Jeśli ciągle kaszlesz i trwa to już ponad tydzień, poproś specjalistę o skierowanie RTG płuc, a także skierowanie na badania krwi. Badania krwi pozwolą wykryć stan zapalny w organizmie. Lekarz zwerygikuje wskaźniki OB oraz CRP.

OB (odczyn Biernackiego) oraz CRP (tzw. białko C-reaktywne) to wskaźniki stanu zapalnego. Oznacza to, że podwyższony poziom OB i CRP świadczy o chorobie, która przebiega w naszym organizmie i która pobudziła układ odpornościowy. Najczęściej chorobą tą jest infekcja bakteryjna lub wirusowa – czytamy na portalu ABCZdrowie.

Najbardziej niebezpiecznym powikłaniem, występującym po przebytej chorobie jest atypowe zapalenie płuc. Jego obecność w organizmie można wykryć jedynie za pomocą badania RTG.

Zobacz też: Jak często WYMRAŻASZ poduszki i pościel? Zabij ROZTOCZA ujemną temperaturą!

Źródło: Youtube, portal ABC.zdrowie.pl

Źródło zdjęcia: pixabay.com

Komentarze

Komentarze