Uwielbiasz opalać się? To NAJCZĘŚCIEJ POPEŁNIANE BŁĘDY PODCZAS OPALANIA

Do ziemi dociera zaledwie 5%  promieniowania słonecznego. Jednak to, które przedostaje się, a więc UVA i UVB  stanowi realne zagrożenie dla zdrowia.

Słońce w naszym kraju jest równie szkodliwe jak w tropikach, a jednorazowa aplikacja kremu z filtrem niestety nie wystarczy przed prawidłową ochroną przeciwsłoneczną. Oto najczęstsze błędy popełniane podczas opalania.

 

Nie opalaj się długo oraz intensywnie i w godzinach, kiedy słońce najmocniej grzeje. Rób odstępy czasowe w przebywaniu na słońcu. Promienie słoneczne powodują m.in. przesuszenie skóry, zmarszczki i  mogą doprowadzić do czerniaka.

Używaj kremów z filtrem co 2-3 godziny, nie tylko na początku eskpozycji ze słońcem. Nawet jeśli nie wchodzisz na plażę odpowiednio zabezpiecz swoje ciało ochroną przed promieniami.

Często odpuszczamy pielęgnację skóry w momencie zaprzestania opalania się. Nawilżenie przed i po jest niezmiernie istotne.

Przy zakupie kosmetyków kierujemy się  głównie ceną, a to błąd. Dobry krem powinien zawierać nie tylko jeden rodzaj filtru, ale najlepiej łączyć filtr fizyczny i chemiczny. Wzajemnie się one uzupełniają, a dzięki temu następuje skuteczna ochrona skóry.

 

ZOBACZ TEŻ:Jak zaplanować wakacje z małym dzieckiem? OTO RADY PEDIATRY

Żródło: zdrowemysli/ pixabay

Komentarze

Komentarze