Używaj tych 4 produktów, a Twoje włosy urosną szybciej!

Długie włosy to marzenie niejednej kobiety.  Niestety, proces  ich zapuszczania może trwać bardzo długo i nie przynosić oczekiwanych efektów. Jeżeli chcesz mieć długie loki, ale Twoje włosy rosną zbyt wolno, koniecznie wypróbuj tych produktów!

1.Drożdże piwowarskie

Tabletki na włosy bazujące na drożdżach są bogate w witaminy i minerały, które wzmacniają i regenerują włosy.  Regularne zażywanie drożdży zapobiega wypadaniu włosów i znacznie przyśpieszy ich porost. Co więcej, dzięki systematycznemu zażywaniu drożdży piwowarskich, włosy staną się odżywione i błyszczące.  W zażywaniu tabletek należy pamiętać o systematyczności, by uzyskać pożądane efekty. Co ciekawe, tabletki na bazie drożdży wpływają pobudzająco na metabolizm, wspomagają pracę układu nerwowego i pomagają walczyć z ciągłym przemęczeniem.  Drożdże w tabletkach dostępne są w aptekach bez recepty – tabletki z firmy Lewitan kosztują około 15 zł.

2. Wcierka do włosów

Ważną funkcję przy zapuszczaniu włosów pełni masaż skóry głowy. By włosy rosły szybciej, masaż powinno wykonywać się przy użyciu wcierki. Po dokładnym umyciu włosów należy spryskać skórę  głowy wybraną wcierką, a następnie delikatnymi ruchami wykonywać masaż. Nie spłukiwać! Dzięki wcierkom, cebulki włosów zostaną wzmocnione, nawilżone i odżywione. Produkt zahamuje także nadmierne wypadanie włosów. Produkt wpływa na szybszy porost, a także na pojawienie się „baby hair” – czyli nowych włosków. Wcierki można kupić w drogeriach, aptekach i internetowych sklepach z kosmetykami.  Dużą popularność, ze względu na swoją skuteczność, zyskała wcierka firmy Banfi, której koszt to około 20 zł.

źródło: unsplash.com

3. Herbata z pokrzywy

Codzienne picie herbaty z pokrzywy ma wiele zalet: wzmacnia organizm, pomaga pozbyć się nadmiaru wody z organizmu, a także pozytywnie wpływa na włosy! Roślina bogata jest w żelazo, magnez, potas, wapń i szereg witamin. By włosy szybciej rosły, były mocne i lśniące, warto wprowadzić do codziennej rutyny picie herbaty z pokrzywy. Efekty pojawią się po systematycznym spożywaniu naparu. Pokrzywa to prawdziwe naturalne lekarstwo i dostępna jest w sklepach za kilka złotych.

4. Serum na końcówki

Podczas zapuszczania włosów warto zadbać o końcówki, które lubią się kruszyć i rozdwajać.  Do zabezpieczania końcówek można użyć serum – olejku silikonowego lub olejku naturalnego. Wtarcie w końcówki włosów takiego produktu wygładzi kosmyki, zabezpieczy przed utratą wilgoci, ochroni przed nadmiernym puszeniem się włosów i przed urazami mechanicznymi. Serum należy stosować po umyciu włosów – delikatnie wetrzeć w wilgotne lub suche włosy.  Olejki silikonowe dostępne są w drogeriach. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na skład i unikać produktów, w których składzie znajduje się alkohol. Naturalne oleje można znaleźć w aptekach, a jako serum najlepiej sprawdza się olej z czarnuszki, olej arganowy, olej lniany i olej ze słodkich migdałów.

Komentarze

Komentarze