Dziecko i Figura

Główna

W jakich godzinach najlepiej pić wodę?

Picie wody jest jednym z najważniejszych kroków prawidłowego stylu życia. Niestety często o nim zapominamy lub sięgamy po innego typu napoje. Jednak żaden nie nawodni organizmu, tak jak woda, a jeśli będziemy sięgać po nią w odpowiednich godzinach, pomóc nam może jeszcze bardziej!

Przed śniadaniem

Przez zjedzeniem śniadania powinniśmy wypić już pierwszą szklankę wody. Bowiem aktywuje do działania wszystkie narządy wewnętrzne. Pozwala nawodnić mózg, oczyszcza organizm z toksyn i pobudza układ trawienny. Dlatego zaleca się wypić ją między 6, a 8 rano.

Po śniadaniu

Kolejna dawka nawodnienia, tym razem po śniadaniu wzmocni odporność i nawilża chrząstki i stawy.

Pół godziny przed obiadem

Bardzo ważna szklanka wody, ponieważ znacznie przyspieszy spalanie tłuszczu i zapewni uczucie sytości. Informacja szczególnie przydatna dla osób odchudzających się. Bowiem jest wówczas duże prawdopodobieństwo, że po prostu zjemy mniej.

https://www.instagram.com/womenshealthpolska/

Po obiedzie

Z czwartej dawki nawodnienia ucieszą się mięśnie, a także, a także krew, której krążenie wyraźnie podkręcimy.

Między 16, a 17

Piąta szklanka musi być wypita po południu, najlepiej między 16, a 17. Warto o niej pamiętać, ponieważ może nam pomóc pozbyć się szkodliwych toksyn i złogów zalegających w organizmie.

Pół godziny przed kolacją

Szósta szklanka najlepiej sprawdzi się przed wieczornym posiłkiem i znów przyniesie nam same korzyści. Przede wszystkim zapobiega zaparciom i chroni przed rakiem okrężnicy.

Przed kąpielą

Siódmą szklanką zamykamy całodniowy proces nawadniania organizmu. Najlepiej wypić ją przed planowaną kąpielą. Bowiem również usprawni układ krążenia, tym samym zmniejszając ryzyko zawału czy udaru mózgu. Dodatkowo pomoże obniżyć ciśnienie i zapobiegnie występującym głównie w nocy nieprzyjemnym skurczom nóg.

https://www.instagram.com/nutridome_pl/

Zdjęcie główne: https://www.instagram.com/nutridome_pl/


  
Wyżej