W jakim wieku kobiety czują się najseksowniejsze? Zdziwisz się!

W jakim wieku kobiety czują się najseksowniejsze? Sprawdźcie, czy znacie odpowiedź na to pytanie!

Jesteśmy najseksowniejsze w wieku…

Większość kobiet lubi sporadyczne ponarzekać na długość swoich nóg, wielkość swojej pupy lub nawet kształt dłoni. Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez firmę Lil-Lets, która bada, jak brytyjskie kobiety postrzegają swoje ciała, panie czują się najseksowniejsze w wieku… 28 lat.

Naukowcy odkryli, że w tym wieku jesteśmy najbardziej zadowolone z kształtu naszych pup i piersi. Lubimy także wielkość  naszych bioder i obwód talii. Trzy czwarte Brytyjek w tym wieku stwierdziło wręcz, że nie zmieniłoby kształtu swojego ciała, nawet gdyby miały taką możliwość.

Co lubimy w sobie najbardziej?

Jesteśmy najbardziej dumne ze swoich oczu (23% twierdzi, że są one ich najlepszym, fizycznym atrybutem). Na drugim miejscu, z wynikiem 20% znalazły się piersi, zaś trzecie miejsce przypadło… mózgowi, który uzyskał 13% głosów. Paniom zdecydowanie najmniej podobają się ich nogi – aż 41% kobiet wskazało, że pragnęły dłuższych i chudszych.

najseksowniejsze
Pixabay

Kiedy jesteśmy najbardziej pewne siebie?

Pomimo tego, że najbardziej sexy czujemy się mając 28 lat, to dopiero w wieku 32 lat, osiągamy pełnię pewności siebie. Dzieje się tak głównie dlatego, że na tym etapie życia posiadamy zazwyczaj rodzinę i stałe grono przyjaciół, co wzmacnia naszą wiarę w siebie.

Wzorce przyjaźni

Badanie na 2 tysiącach Brytyjek pokazało, że typowa kobieta posiada 4 przyjaciółki, a co piąta ankietowana chciałaby czuć się bardziej pewnie w otoczeniu mężczyzn. Największą przeszkodą w zbudowaniu (lub odbudowaniu) pewności siebie, okazało się porzucenie przez partnera. Pewność siebie i wiara w swoje możliwości, są trudniejsze do osiągnięcia niż polubienie swojego ciała.

Sławne idolki

Ankietowane zostały także zapytanie o sławne wzorce. Najwięcej głosów (19%) zebrała księżna Cambridge, Kate Middleton. Na drugim miejsc znalazła się historyczna postać, pielęgniarka Florence Nightingale (17%). Ostatnie miejsce na podium przypadło legendzie kina, Marylin Monroe (15%).

Jeżeli jeszcze nie osiągnęłyście wieku, w którym poczujecie się w swoim ciele wyjątkowo dobrze, zdajcie sobie sprawę, że to poczucie zależy wyłącznie od was samych.

Czytaj też: Długie włosy = krótka kariera?

Źródło: Daily Mail

Zdjęcia: Pixabay

Komentarze

Komentarze