W lutym nad Polskę nadciągną wielkie mrozy! Temperatura osiągnie szokujący poziom!

Już w połowie stycznia w Polsce było bardzo zimno. W całym kraju temperatury spadły sporo poniżej dziesięciu stopni na minusie.

W niektórych regionach wynosiła ona nawet -15 czy -20 stopni poniżej zera. Taka mroźna pogoda zebrała swoje żniwo nie tylko w postaci osób, które zamarzły. Drugim – niespotykanym dotąd – skutkiem mrozów był wysyp różnych wypadków z udziałem morsów. Niestety niektórzy przecenili swoje możliwości (zobacz tutaj).

 

Tymczasem meteorolodzy ostrzegają, że w lutym czekać nas może jeszcze mroźniejsza pogoda. Zalecają, by już teraz szykować ciepłe ubrania w myśl starego porzekadła „idzie luty, podkuj buty”. Jakich więc temperatur możemy się spodziewać?

 

„Okresowe napływy chłodnego powietrza mogą się zdarzyć. Takie okresy – według prognozy – mogą być przynajmniej dwa. Te temperatury faktycznie mogą spadać – szczególnie w nocy – do -20 st., skrajnie do -30 st.” – powiedział synoptyk [Grzegorz Walijewski – przyp. red.]. Wskazał również, że bardziej prawdopodobne są spadki do -15 st. – informuje RMF.

 

Synoptyk zaznacza jednak, że ta prognoza powstała z wyliczeń z 26 stycznia, może więc jeszcze ulec zmianie. Nawet jeśli jednak nie będzie aż tak zimno, to z pewnością prognoza przedstawia pewną tendencję. Bądźmy więc przygotowani na chłody.

Komentarze

Komentarze