W miesiąc zarobili MILIARDY! Wszystko dzięki koronawirusowi!

Podczas gdy koronawirus pozbawił miliony ludzi na całym świecie pracy, ci, którzy i tak już byli bogaci, są teraz bogatsi jeszcze bardziej! W rzeczywistości, ich bogactwo wzrosło aż o 10%! Jak to możliwe?

Szokujące dane

Jak donosi amerykański Institute for Policy Studies, podczas gdy większość ludzi na świecie każdego dnia zmaga się ze skutkami koronawirusa – czy to straciło pracę, czy stanęło w obliczu zmniejszenia dochodów, ci, którzy byli bogaci, są bogatsi jeszcze bardziej! Instytut policzył, że łączna wartość majątku wszystkich 1732 miliarderów na świecie, wzrosła w marcu i kwietniu aż o 280 miliardów dolarów!

Czytaj też: Duszno ci w maseczce? Wystarczy JEDNA drobna zmiana!

MILIARDY
Pexels

Kto zarobił najwięcej?

Nie wszyscy cierpią z powodu kryzysu gospodarczego spowodowanego przez koronawirusa. Są tacy, który wręcz na nim zarabiają! Mowa o najbogatszych ludziach świata.

Institute for Policy Studies donosi,że  łączna wartość majątku wszystkich miliarderów na świecie wzrosła od 18 marca do 10 kwietnia o 280 miliardów dolarów! Najwięcej zarobił i tak nazywany już najbogatszym człowiekiem na świecie – Jeff Bezos z Amazona. Multimiliarder zarobił w czasie pandemii dodatkowe 25 miliardów dolarów.

Jak to się stało?

Okazuje się, że z powodu kwarantanny i nakazu, żeby pozostać w domu, znudzeni ludzie coraz częściej zaczęli robić zakupy w internecie. Dzięki temu, wszyscy miliarderzy na świecie mają teraz łącznie 3,229 tryliona dolarów!

Czytaj też: FATALNE wieści! Wykryto nową, ZMUTOWANĄ formę koronawirusa! Co to oznacza?

Źródło: Super Express

Zdjęcia: Pexels

Komentarze

Komentarze