W Rybniku REANIMOWANO niemowlę z wirusem! Niestety…

Koronawirus sieje coraz większy postrach na całym świecie. Najwięcej jego ofiar zanotowano w Chinach, ale wirus ten jest też już w Europie. W krajach europejskich SARS-CoV-2 ma już ponad 300 osób. Niestety, sytuacja na Śląsku też jest nieciekawa, ponieważ…

Epidemia wirusa RSV na Śląsku

Śląsk tonie w smogu. Jakość powietrza jest tam tragiczna, co bardzo negatywie odbija się na zdrowiu jego mieszkańców, zwłaszcza osób starszych i małych dzieci. Szczególne niebezpieczeństwo stwarza wirus RSV, który zaostrza smog. Sytuacja jest tak dramatyczna, że na rybnickiej pediatrii zabrakło miejsc.

Czytaj też: Fatalne informacje dla Polaków! Koronawirus jest już…

wirusem
Unsplash

Niedawno reanimowano niemowlę

Na Śląsku reanimowano niedawno niemowlę, a wszystko to z uwagi na wirus RSV. Do czego może doprowadzić ten groźny wirus?

Wirus RSV wywołuje zapalenie oskrzelików oraz zapalenie płuc. Z powodu tego wirusa, noworodki i niemowlęta mają poważne problemy z oddychaniem, a także duszą i się często muszą być hospitalizowane. Z kolei, u dorosłych wirus ten prowadzi do nawracających infekcji.

Nie ma już żadnych wątpliwości, że smog zabija najmłodszych. Zanieczyszczone chemikaliami powietrze powoduje gwałtowniejszy przebieg infekcji górnych dróg oddechowych, astmę a także jest przyczyną większej zapadalności na guzy mózgu.

Przepełnione szpitale

Jak donosi „Fakt”, oddział pediatryczny w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku, pęka w szwach. Na części przeznaczonej dla małych dzieci przebywa 18 pacjentów, a powinno być ich maksymalnie 15. Kolejni mali pacjenci są odsyłani do innych miejscowości, ponieważ brakuje dla nich miejsc. Większość z nich ma wirusa RSV.

„Wczoraj mieliśmy trudny przypadek. 17-dniowe niemowlę wymagało reanimacji. Zostało przewiezione na OIOM. Intensywnej opieki medycznej wymagał też 10-dniowy noworodek” – powiedziała w rozmowie z Rybnik.com dr Katarzyna Musioł, ordynator oddziału pediatrycznego.

Czytaj też: SZOKUJĄCE słowa Janusza Korwin-Mikkego o koronawirusie! „Dzięki niemu…”

Źródło: Fakt

Zdjęcia: Unsplash

Komentarze

Komentarze