Ważny POWÓD, dla którego nigdy NIE należy JEŚĆ podczas LOTU SAMOLOTEM! Przeczytaj dlaczego tak jest

Loty długodystansowe są dobre tylko z powodu dwóch rzeczy (innych niż dotarcie do celu;).

To bezpłatne posiłki  i filmy w czasie  lotu.

Po zapoznaniu się z kinowymi hitami sprzed pół roku, jesteś gotowy na swoje mięso i ziemniaki z mikrofali.

Jednak powinieneś zastanowić się nad darmowym posiłkiem – niektórzy twierdzą , że może on przyczynić się do Twojego wyczerpania i ogólnego kiepskiego samopoczucia, kiedy wysiądziesz z samolotu.

Melissa Biggs Bradley, założycielka luksusowej firmy turystycznej Indagare, powiedziała Bloombergowi :

„Dziesięć lat temu byłam członkiem personelu pokładowego w Singapore Airlines w czasie, kiedy miał w ofercie najdłuższy lot na świecie (17 godzin z Singapuru do Nowego Jorku).”

Bradley powiedziała, że jej wypróbowana sztuczka to  nie jeść  w czasie lotu. „Zasadniczo, na dużych wysokości, Twój system trawienny całkowicie się zamyka. Ktoś powiedział mi, że to jest jak w znieczuleniu. Więc kiedy wysiadasz z samolotu, wszystko zaczyna się od nowa, a Twój żołądek ma o wiele więcej pracy i sprawia, że ​​jesteś bardziej zmęczony.”

Czy możesz szczerze powiedzieć, że byłeś głodny podczas lotu? To prawda, że jemy, ponieważ jesteśmy znudzeni.

Niektórzy odrzucili tę teorię:

Insider rozmawiał z dietetykami, którzy sprzeciwili się oświadczeniom pani Biggs Bradley. Carolyn Pallister, zarejestrowana dietetyk i kierownik ds. Zdrowia publicznego w Slimming World, powiedziała:

„Sugestie, że Twój system trawienny ustaje podczas lotu, nie mają naukowych podstaw. Ograniczając się i nie jedząc przez długi czas podczas dalekiego lotu, prawdopodobnie poczujesz się osłabiony, chwiejny, a nawet będziesz cierpiał na bóle głowy i kiepski nastrój. Ponadto, jeśli korzystasz z toalety podczas podróży, istnieje prawdopodobieństwo, że Twój układ trawienny działa.”

Krótko mówiąc, najlepszą radą jest prawdopodobnie pozostać nawodnionym i jeść, gdy jesteś głodny. To prawda, że ​​żywność lotnicza jest solona, ​​aby dłużej zachować świeżość – więc może zapakuj trochę owoców do bagażu podręcznego i myśl pozytywnie o bezpiecznym dotarciu do celu podróży.

 

DB

Źródło: Bloomberg.com

Foto: GETTY IMAGES / ISTOCKPHOTO

Komentarze

Komentarze