Wchodzisz NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ! Ta kobieta z Indii urodziła… (FOTO)

Pewna Hinduska była w ciężkim szoku, kiedy po raz pierwszy zobaczyła swoje nowo narodzone dziecko. Maluszek wyglądał, jak…

Koszmarny finał porodu

W Indiach przyszło na świat dziecko o dziwnie wyglądającej twarzy i łuskowatym, niedorozwiniętym ciele. Przerażona kobieta natychmiast podjęła decyzję o porzuceniu maleństwa. Według lekarza, który przyjmował poród kobiety, za przerażający wygląd maluszka odpowiedzialne jest…

„Nieprawidłowości u tego dziecka są spowodowane przedwczesnym porodem, a także zaangażowaniem matki w pewne niebezpieczne czynności podczas ciąży” – powiedział lekarz.

„Do chwili obecnej w Indiach zgłoszono tylko trzy takie przypadki i wszystkie zmarły wkrótce po urodzeniu. Zazwyczaj nie możemy nawet potwierdzić, czy dziecko jest chłopcem czy dziewczynką, ponieważ jego narządy płciowe nie są w pełni rozwinięte” – dodaje.

Czytaj też: Dziecko-słoniątko to PRZY TYM nic! Ta kobieta URODZIŁA…

urodziła
Karifestblog.com

To była dziewczynka

Matka porzuciła swoją przedwcześnie urodzona córeczkę, ponieważ dziewczynka wygląda jak kosmitka. 28-letnia kobieta, która odmówiła ujawnienia swojej tożsamości, urodziła dziecko w rządowym szpitalu w dzielnicy Patna w Bihar we wschodnich Indiach. Zszokowani rodzice uznali dziecko za „przekleństwo” i postanowili je porzucić. Kobieta nie chciała trzymać go w ramionach ani karmić.

Matka powiedziała: „Nie mam pojęcia, jak to się stało. Ja i cała moja rodzina jesteśmy całkowicie załamani. Jestem w szoku, bo tak naprawdę nie mogłam się doczekać, by zostać matką zdrowego dziecka, czy to dziewczynki, czy chłopca…”

Zdaniem lekarzy, dziecko urodzone w takim stanie, nie ma żadnych szans na przeżycie, ponieważ żaden z jej organów nie rozwinie się prawidłowo, a prawdopodobieństwo przeżycia takich przypadków wynosi tylko jeden na 10 milionów.

urodziła
Karifestblog.com

Ten stan to Płód arlequin

Płód arlekin (rybia łuska arlekinowa, płód arlekin, ang. Harlequin ichthyosis) – to rzadki stan genetyczny, o dziedziczeniu autosomalnym recesywnym. Obraz kliniczny charakteryzuje się pokrywającymi całą powierzchnię skóry łuskami hiperkeratotycznego naskórka o kształcie rombów i wielokątów, o ułożeniu przywodzącym na myśl kostium arlekina – właśnie stąd wzięła się nazwa tej jednostki chorobowej.

Ponadto stwierdza się:

  • niską masę urodzeniową
  • erytrodermię (zaczerwienienie i złuszczanie się na ponad 90% powierzchni skóry)
  • wywinięcie warg (eclabium)
  • wywinięcie powiek (ektropion)

Z powodu utraty wody i sepsy oraz nieprawidłowej termoregulacji, dziecko zazwyczaj umiera w ciągu tygodnia.

Czytaj też: Jak naprawdę wygląda poród? (FOTO 18+)

Wszyscy chcieli ją zobaczyć

W ciągu kilku godzin od opublikowania informacji o narodzinach dziwnie wyglądającej dziewczynki, dziesiątki miejscowych przybyło do szpitala, aby ją zobaczyć. Lekarze byli nawet zmuszeni do zainterweniowania w celu usunięcia ogromnej liczby osób zebranych pod szpitalem, które bardzo chciały zobaczyć dziecko…

Czytaj też: SZOK! Norweżka urodziła dziecko z trąbą słonia?! (FOTO!)

Źródło: Karifestblog.com

Zdjęcia: Karifestblog.com

Komentarze

Komentarze