Dziecko-słoniątko to PRZY TYM nic! Ta kobieta URODZIŁA…

W małej wiosce w Pakistanie kobieta urodziła dziecko, które wyglądało jak syrenka! SZOK?

Dziecko-słoniątko to PRZY TYM nic!

Pisaliśmy ostatnio o kobiecie, która urodziła dziecko przypominające słonia. To nic przy tym, co zobaczycie za chwilę. Pewna kobieta z Pakistanu urodziła maleństwo, które wyglądało jak syrenka morska!

Ciąża nie przebiegała normalnie

Ciąża tej kobiety niestety nie przebiegała normalnie. Mimo iż ciężarna była już w 9 miesiącu ciąży, maleństwo wciąż nie chciało przyjść na świat. Kiedy już rozpoczął się poród i kobieta wydała na świat dziecko, lekarze byli zszokowani, gdy odkryli, że noworodek ma rybopodobną kończynę i nie ma nóg!

Czytaj też: Jak naprawdę wygląda poród? (FOTO 18+)

To nie jedyny taki przypadek

Okazuje się, że nie był to jedyny taki przypadek na świecie. Jakiś czas temu w Indiach na świat przyszło dziecko, które również przypominało syrenę. Maleństwo, którego płeć była niejasna z powodu słabo rozwiniętej miednicy i złączonych nóg, cierpiało na rzadki stan znany jako „Sirenomelia” lub „syndrom syreny”.

23-letnia Muskura Bibi, urodziła swoje dziecko w rządowym szpitalu Chittaranjan Deva Sadan w Kalkucie we wschodnich Indiach. Kobieta nie mogła sobie jednak pozwolić na prowadzenie ciąży u ginekologa, więc przez cały okres jej trwania, ani razu nie miała wykonanego USG!

Czytaj też: SZOK! Norweżka urodziła dziecko z trąbą słonia?! (FOTO!)

Przeżyła szok

Bibi przeżyła prawdziwy szok, kiedy zobaczyła po porodzie swoje dziecko. Maluszek cztery godziny później zmarł…

„Ze względu na brak pieniędzy, rodziców nie było stać na prowadzenie ciąży u ginekologa. Brak prawidłowego odżywiania i niewłaściwe krążenie krwi u matki dziecka, może powodować tego rodzaju nieprawidłowości”  – powiedział doktor Sudip Saha, który odbierał nietypową ciążę.

Co to za choroba?

Syrenomelia, znana również jako zespół syreny, jest niezwykle rzadkim zaburzeniem, które powoduje częściowe lub całkowite zespolenie nóg. Chorzy mogą mieć również powikłania ze strony przewodu pokarmowego i brak lub słabo rozwinięte nerki. Większość z nich umiera zaledwie kilka godzin lub kilka dni od narodzin.

Według statystyk, syndrom ten dotyka jedno na każde 60 000 do 100 000 urodzeń. Przyczyna Sirenomelii do dziś pozostaje nieznana.

Czytaj też: Ciężarna poszła popływać. Kiedy wyszła z morza plażowicze przeżyli SZOK…

Źródło: Dentalnewspk.com

Zdjęcia: Dentalnewspk.com, Pixabay

Komentarze

Komentarze